Hřebec, svatební dar, je stále v Kladrubech. Vláda čeká na ocenění

09.05.2011 7:19

Kladrubský hřebec měl být svatebním darem ČR pro prince Williama a jeho ženu Kate. Od svatby již uplynulo deset dní a kůň čeká na úřední formality. Česko zřejmě čeká mezinárodní ostuda, upozornila MfD.

Hřebec, svatební dar, je stále v Kladrubech. Vláda čeká na ocenění

"Je to mimořádná šance, jak propagovat Českou republiku, kladrubský hřebčín a jeho unikátní chov a jak rozšířit tyto výjimečné koně po panovnických dvorech Evropy," komentoval koncem dubna ministr zemědělství Ivan Fuksa nápad poslat následníkovi britského trůnu Williamovi a jeho budoucí choti Kate Middletonové jako svatební dar starokladrubského bělouše.

Pětiletý hřebec Favory Alta je ale stále v Kladrubech nad Labem. A na ostrovy se jen tak nepodívá. Ministr Fuksa podcenil zdlouhavost byrokracie, která je s odesláním zvířete spojená.

Takový krok musí schválit vláda. Kladrubští koně mají jako jediní v Česku status živé kulturní památky. Podle mluvčí ministerstva zemědělství Terezy Dvořáčkové jsou podklady pro vládu připravené, ale na program se zatím nedostaly.


Zaregistruj se a vyhraj. Více info


Snad to nebudou měsíce

"Nemám tušení, jak dlouho to bude trvat. Měsíce by to být neměly," uvedla Dvořáčková. Mluvčí vlády Jan Osúch v neděli upřesnil konkrétní důvod zdržení. "Vláda o tom ještě nejednala, protože koně je potřeba nejdříve ocenit. Ministerstvo zemědělství jeho cenu ještě v době minulého zasedání neznalo. Ocenit se přitom musí každý dar, který Česká republika poskytuje. Pak to půjde cestou diplomatického předání, které zajišťuje ministerstvo zahraničí a na místě velvyslanec," napsal pro MfD.

Pokud tedy svatební dar České republiky nakonec do Velké Británie dorazí, tak to bude s velkým zpožděním. Ministr Fuksa může doufat, že to nedopadne stejně jako s koněm, kterého se před lety rozhodl věnovat slovenský hřebčín v Topoľčanech britské královně Alžbětě II.. Lipicán nikdy z hřebčína neodjel.

Psali jsme:
Nepodceňujme svatbu Williama. Posílí díky ní Přemyslovci, tvrdí monarchista

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ann

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…