Odbojní zelení z Plzně: Stranu snad ovládá Hnutí Duha

10.09.2011 13:58

Na koberečku u stranického šéfa Ondřeje Lišky už byli odbojní členové městské organizace Strany zelených z Plzně - Slovan, kteří vyjádřili svůj nesouhlas s nedávnou blokádou ekologických aktivistů, kteří na Šumavě nátlakovým způsobem bránili kácení stromů napadených kůrovcem. Neposlušní členové organizace si vysloužili za svůj postoj pozastavení činnosti a zřejmě je nemine její úplné zrušení.

Odbojní zelení z Plzně: Stranu snad ovládá Hnutí Duha
Foto: Josef Dvořák
Popisek: Happening s názvem Hájové zelení, všichni jste sežrani na Šumavě

„Jednání u pana Lišky bylo víceméně jednostranné, předpokládáme, že v polovině října rozhodne ústřední revizní komise o našem zrušení," řekl pro ParlamentníListy.cz Petr Leitner, šéf odbojných zelených z Plzně. „Působí to na mě tak, že nevládní organizace a Hnutí Duha ovládají Stranu zelených. Seriózní politická strana takto nejedná," řekl Leitner.

„Předsednictvo v posledním půl roce přijalo sedm usnesení k problematice kůrovce a čtyři členové strany ze Slovan nyní vydali prohlášení, které je v naprostém rozporu s nimi. Členové jsou přitom povinni taková usnesení respektovat, překročili pravidla, která se zavázali dodržovat," uvedl pro ParlamentníListy.cz šéf městské organizace Strany zelených v Plzni Martin Marek. On sám se aktivně blokády účastnil, několikrát se přivázal ke stromům a třikrát jej zadržela policie. Právě Martin Marek sepsal návrh na zrušení organizace zelených ze Slovan.


Odbojní členové odsoudili ve svém prohlášení celou blokádu a oznámili, že se důrazně distancují jak od nátlakových akcí spojených s blokací zásahů proti kůrovci v Národním parku Šumava, tak od metod nevládních organizací, zejména pak Hnutí Duha. Podle zelených ze Slovan ničí rozšiřující se kůrovcová kalamita ekosystém na Šumavě a má i negativní dopad na obyvatele postiženého území. Oni sami jsou pro zastavení kůrovcové kalamity všemi dostupnými prostředky a pro vybudování účinného systému ochrany lesních ekosystémů uvnitř parku a přilehlých území.

„Mám oprávněné obavy z toho, že si nikdo neuvědomuje, jak vysoké škody napáchal kůrovec na Šumavě," řekl Leitner. Myslíme si, že jsme jednali naprosto v souladu s programovými cíli Strany zelených. Naopak některé názory vedení strany jsou s nimi v rozporu. Proto jsme podali proti návrhu na zrušení odvolání," uvedl ParlamentnímListům.cz Leitner.

V Plzeňském kraji fakticky zanikly během jediného týdne hned čtyři organizace Strany zelených. Vedle té z plzeňských Slovan zrušilo tento týden krajské předsednictvo činnost buňkám zelených v Chrástu u Plzně, v Boru u Tachova a jednu i v samotném Tachově. Ve všech těchto případech se mělo ovšem jednat o administrativní pochybení organizací ve vztahu se Stranou zelených.


Čtěte také:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Josef Dvořák

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…