AČCKA: Dnešní stávka v Tunisku neohrozí dovolenou českých turistů

26. 7. 2013 13:16

V Tunisku se nyní nachází odhadem okolo 8 tis. Čechů.

AČCKA: Dnešní stávka v Tunisku neohrozí dovolenou českých turistů
Foto: AČCKA
Popisek: AČCKA

Z důvodu násilné smrti předního politika v Tunisku dnes demonstrují a stávkují jeho příznivci. Demonstrace se týká především hlavního města Tuniské republiky -  Tunisu a jeho hlavní třídy. Tunis navštěvuje během své dovolené minimum českých turistů a to pouze formou fakultativního výletu. Rovněž letecká přeprava turistů není organizována do hlavního města.

Vzhledem k probíhající stávce, jsou podle našich informací lety během dne (např. s leteckou společností Syphax a Travel Service) z České republiky odkloněny z letiště v Monastiru na letiště Enfidha, které leží mezi turistickými letovisky Sousse a Hammamet. Letecká společnost Nouvelair dnes bez problému odletěla z Prahy s turisty do tuniského letoviska Tabarka. Let do Tuniska s charterovou leteckou společností Travel Service dnes ráno odletěl bez komplikací a turisté přistáli v Monastiru, dnešní večerní let Travel Servisu je zatím plánován s příletem do Enfidhy.

Předpokládá se, že stávka by měla pravděpodobně během dnešního dne skončit, proto další lety by neměly být stávkou omezeny. Čeští turisté, kteří dnes odlétají na dovolenou do Tuniska, se tak nemusí obávat komplikací.

Podle našich odhadů okolo 8 tisíc Čechů tráví svou dovolenou v přímořských tuniských letoviscích, kteří podle našich informací, od delegátů českých cestovních kanceláří, nezaznamenali žádné incidenty a nevnímají žádná narušení svých pobytů. V letoviscích a hotelových rezortech panuje klid a pobyty probíhají, jak mají.

Klienti cestovních kanceláří se nemusí obávat dovolené v Tunisku. Hlavní turistická letoviska, jako např. Hammamet, Nabeul, Sousse, Port, Mahdia či Monastir, jsou velmi vzdálena od hlavního města, zhruba 100 - 300 km. Situaci v turistických destinacích neustále monitorujeme.

Češi strávili v loňském roce 2012 v Tunisku celkem 81 tis. dovolených. Tunisko se tak řadí jako 13. nejoblíbenější destinace českých dovolenkářů.

Kateřina Petříčková, tajemník Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telefonní seznam klame nabídkou, vypadající jako faktura za služby

22:10 Český telefonní seznam klame nabídkou, vypadající jako faktura za služby

Česká obchodní inspekce zaznamenala v posledních měsících nárůst stížností na společnost Český telef…