Asociace developerů ČR: Vláda zasela virus druhotné platební neschopnosti do ekonomiky

09.04.2020 9:10

Poslanecká Sněmovna odmítla návrh opozice na to, aby břímě nájemníků komerčních objektů na sebe vzal stát, nikoliv aby byla povinnost přenesena na nájemce, jak s tím počítá vládní návrh. Byl to komplexní návrh opozice, který koaliční poslanci zamítli.

Asociace developerů ČR: Vláda zasela virus druhotné platební neschopnosti do ekonomiky
Foto: estav.cz
Popisek: Asociace developerů ČR - logo

Považujeme za chybu přenášet odpovědnost a dopady současné krize na další subjekty. Stát v tomto případě klade plné břímě na podnikatele, bez ohledu na to, jaké důsledky to přinese jim i dalším navazujícím subjektům. Namísto pomoci jedné skupině rozšiřuje počet těch, kterých se krize dotkla a do budoucna zásadně rozšiřuje okruh nezbytné pomoci.

Je to velmi špatná zpráva, která současnou krizi přenáší na další skupiny. Dochází k multiplikaci fatálních dopadů. Namísto podpory těch, kdo podporu potřebují se tímto rozhodnutím posílá pomyslný Černý Petr dále, na majitele komerčních prostor, následně terciální sféru, nakonec na banky a další instituce.

Schválením koalice do české ekonomiky zasela virus druhotné platební neschopnosti, jehož vymýcení zabere mnohonásobně více času, než léčba koronaviru samotného.

Vládní strany zvolily řešení, které bude špatné pro všechny. Roztáčí se nebezpečná spirála, kterou nebude mít nikdo pod kontrolou! Její konečné řešení bude dříve či později stejně v rukách státu, bude jej to ale stát mnohem více peněz a bude již jen zachraňovat trosky, namísto podpory fungujícího stavu. Stačilo přitom málo: bezúročné úvěrování poskytnout přímo nájemníkům k uhrazení dalších 6 nájmů. Peníze by se tak státu vrátily, a řetězec vztahů v komerčním nájemním bydlení by nebyl likvidován. Toto opatření se nakonec dotkne doslova každého občana České republiky. Každý z nás za toto rozhodnutí zaplatí v dalších měsících a letech.

Nezbývá nyní než doufat, že podobnou chybu neudělají poslanci také v případě nájemního bydlení. To by bylo likvidační i pro individuální majitele nájemních bytů, kteří do nich často vložili své veškeré peníze a měli je jako zajištění na dobu důchodu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…