Budějovický Budvar: Speciální pivo B:CRYO získalo uznání ředitele soutěže Česká inovace 2014

30.03.2015 12:50

Loni v listopadu se ve vybraných českých restauracích objevilo speciální pivo Budweiser Budvar B:CRYO. Vyrábí se patentově chráněným postupem v láhvi přímo na stole zákazníka. B:CRYO založilo zcela novou pivní kategorii a postup kryokoncentrace v láhvi je světově unikátní. Novinku ocenila porota soutěže Česká inovace 2014 uznáním ředitele „za průlomovost v tradičním odvětví“.

Budějovický Budvar: Speciální pivo B:CRYO získalo uznání ředitele soutěže Česká inovace 2014
Foto: red
Popisek: Budějovický Budvar

Budweiser Budvar B:CRYO bylo na český trh uvedeno v listopadu 2014. Jedná se superspeciální pivo, vyráběné patentově chráněným postupem kryokoncentrace přímo v láhvi: ze speciálního  piva se ve vhodně vytvarované láhvi po zmrznutí vytvoří heterogenní pórovitá struktura složená z ledu a mikroskopických kanálků, vyplněných velice silným pivem B:CRYO. Pomocí originálního narážecího zařízení je pak B:CRYO vytlačováno z láhve a hosté si nápoj sami čepují do sklenic. Vývoj B:CRYO trval téměř 2 roky. Kromě chuťových vlastností nápoje řešil vývojový tým například i optimální vlastnosti láhve nebo technické řešení originálního výčepního zařízení.

„B:CRYO založilo zcela novou pivní kategorii. Náš postup kryokoncentrace přímo v láhvi na stole zákazníka je světově unikátní a máme jej patentově chráněný. I proto jsme náš výrobek přihlásili do soutěže Česká inovace. Těší nás, že B:CRYO porotu zaujalo,“ říká Ing. Petr Košin, Ph.D., vedoucí vývojového týmu z Budějovického Budvaru. B:CRYO získalo uznání ředitele České inovace „za průlomovost v tradičním odvětví“. Soutěž organizuje Česká inovace, o.p.s. s cílem rozpoznat perspektivní inovace, ocenit jejich autory a podpořit další uplatnění inovací v praxi. Česká inovace již pomohla desítkám projektů posunout se o krok vpřed zviditelněním, radami, finanční podporou anebo propojením s relevantními partnery. Více informací najdete zde.

Zájem o B:CRYO ze strany provozovatelů restaurací byl od samotného počátku značný a během několika týdnů se B:CRYO začalo čepovat v 60 vybraných restauracích. To byl i cíl v první etapě při uvedení na trh. V současné době si milovníci pivních specialit mohou B:CRYO objednat v 78 provozovnách. Počet provozoven se nebude  letos příliš navyšovat, aby byla zachována exkluzivita produktu, neboť B:CRYO může být pro restauraci značnou konkurenční výhodou. Proto pivovar počítá s marketingovou podporou těchto podniků a také s motivačním programem pro personál. S exportem B:CRYO mimo Českou republiku se v dohledné době nepočítá.

Co je B:CRYO

Budweiser Budvar B:CRYO je mimořádné silné pivo, které si konzument „vyrábí“ přímo na stole restaurace. Host si objedná vždy celou láhev piva o objemu 1,5l, ze které získá přibližně 3 -3,5 dcl B:CRYO. Po načepování má B:CRYO., stupňovitost asi 40, hořkost 60 EBC a obsah alkoholu kolem 21% obj. K dispozici je pouze ve vybraných restauracích, které disponují vyškoleným personálem a speciálním výčepním zařízením. Do restaurací se dodává v nezamražené formě. B:CRYO je určeno pro milovníky piva – muže i ženy. Pije se ze sklenic o objemu 0,2 l na nožce. Chutná jako pivo, ale zároveň hřeje jako destilát. Pije se pomalu, při konzumaci je potřeba plným douškem zaplavit všechny chuťové receptory v ústech. Po napití přechází plná a intenzívní pivní chuť B:CRYO od nasládlosti k intenzívní hořkosti, která v závěru nabádá k dalšímu napití. Primárně se B:CRYO pije jako digestiv – velmi dobře se totiž hodí k tradičním pokrmům české kuchyně, jako jsou pečené koleno, vepřová žebra, pečená husa nebo tatarský biftek. Velmi dobře ale může kdykoliv během večera doplnit běžné čepované pivo. Další informace o B:CRYO najdete na www.budvar.cz/b-cryo

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 30

19:02 ČEZ číslo týdne: 30

30 zemí světa staví, plánuje nebo projektuje jaderné reaktory.