ČT: Roman Šmucler opět hledá nejchytřejšího Čecha

23.03.2015 19:10

Pořad Nejchytřejší Čech se chystá na svou druhou řadu. I tentokrát diváky celou soutěží provede moderátor Roman Šmucler spolu s „pouličním vědcem“ Jiřím Havelkou.

ČT: Roman Šmucler opět hledá nejchytřejšího Čecha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Ve dnech 28. – 29. března proběhne první casting, a to na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Ve dnech 11. – 12. dubna pak proběhne casting v Praze, na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Na obrazovkách České televize se Nejchytřejší Čech objeví příští rok.

„Do připravovaného pokračování jsme se rozhodli vedle disciplín testujících různé inteligenční schopnosti přidat i jednu vědomostní disciplínu. Zátěž soutěžících tak vzroste o další rozměr,“ slibuje dramaturgyně pořadu Eliška Faeklová. Kreativní producent Michal Reitler, v jehož tvůrčí producentské skupině druhá řada soutěže o milion korun ve zlatých dukátech vzniká, ji doplňuje: „Budeme i nadále testovat jednotlivé složky naší inteligence, ale zároveň je ambicí soutěže přinést originální a technologicky výjimečné disciplíny, které budou hráčskou výzvou i diváckým zážitkem. To je na tomto projektu nejcennější.“

„Jsem opravdu krajně zaneprázdněný člověk, ale Nejchytřejší Čech je pro mne poslání a tak jsem si přese všechno udělal na projekt čas a jsem moc rád, že mu dala Česká televize znovu důvěru,“ říká průvodce pořadem MUDr. Roman Šmucler a dodává: „Vyzdvihuje chytré lidi, na kterých stojí naše budoucnost. Motivuje zhruba milion lidí trénovat s námi po šest večerů svůj mozek. Zamyslet se nad tím, co pro sebe dělají. Bojovat tak se stárnutím, leností.“

Zájemci o účast v soutěži se mohou registrovat na dvoukolový konkurz prostřednictvím přihlášky na webových stránkách www.nejchytrejsi-cech.cz, případně přímo na místě v čase konání konkurzu. Pozván na první kolo konkurzu bude každý, kdo přihlášku řádně vyplní a podá. Konkrétní termíny a místa budou vyhlášeny prostřednictví televizního vysílání ČT a na webových stránkách pořadu. Podmínkou účasti v soutěži je úspěšně absolvovat první a druhé kolo konkurzu, přičemž každé kolo konkurzu se bude konat v rámci jednoho dne. První kolo konkurzu obsahuje písemné testy. Po překročení určité hranice bodů, postupuje zájemce k ústnímu pohovoru.  Zde je na základě výhradního uvážení ČT vybráno 60 osob, které postupují do posledního kola konkurzu. V něm zájemce podstupuje další osobní pohovor a předvede svou schopnost řešit zadané rébusy ověřující logické i manuální dovednosti.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…