České a německé děti se sešly v Mostě. Během výtvarného setkání se i tančilo a hrálo divadlo

08.04.2015 9:41

Oblastní charita Most uspořádala ve spolupráci s německou Základní školou Vévody Heinricha Marienberg a ZUŠ výtvarnou v Mostě, Výtvarné setkání českých a německých dětí.

České a německé děti se sešly v Mostě. Během výtvarného setkání se i tančilo a hrálo divadlo
Foto: Archiv Oblastní charity Most
Popisek: České a německé děti se sešly v Mostě. Během výtvarného setkání se i tančilo a hrálo divadlo

Projekt byl jednou z akcí v rámci letošního 15. výročí založení Mostecké charity, ale i v rámci partnerství měst Most-Marienberg. Místem konání byla ZUŠ výtvarná v Mostě, kde účastníky přivítala její ředitelka Mgr. Romana Pavlíčková a prvním bodem pestrého programu byla prohlídka světové výstavy "Lidice", která je čtvrtou největší výstavou dětských kreseb na světě a do vystaveného ročníku 2014 bylo přihlášeno 77 zemí s více než 25 tisíci výkresy. Mostecká ZUŠ výtvarná je jediným místem v ČR, kde je tato unikátní výstava prezentována.

Program pokračoval v tanečním sále vystoupením tanečních tříd umělecké školy, které všechny přítomné  "dostalo do varu". V divadelním sále předvedly pak svůj program děti z Charitního nízkoprahového klubu "Sovička" a žáci německé partnerské školy. Děti se výborně bavily, nechybělo občerstvení a vzájemné obdarování, a po závěrečném divadelním představení pohádky "O Červené Karkulce" v německém jazyce, se jen nerady loučily, ale s perspektivou: "Na shledanou při společné oslavě Mezinárodního dne dětí v Marienbergu".

Akce byla zábavná i poučná a dále prohloubila toto naše úspěšné přeshraniční partnerství, které je letos již sedmileté. Zástupkyně města Marienbergu paní Eichinger nadšeně prohlásila, že příště přijede zas.

Brigita Janovská

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…