Český statistický úřad: Sčítání lidu 2021 hledá logo

15.10.2018 18:06

Český statistický úřad vypsal soutěž na vytvoření značky, logotypu a jednotného vizuálního stylu Sčítání lidu, domů a bytů 2021. Veřejná soutěž vypsaná ve spolupráci s Unií grafického designu je dvoukolová a anonymní. Návrhy bude ČSÚ přijímat do 12. listopadu.

Český statistický úřad: Sčítání lidu 2021 hledá logo
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Podmínky soutěže (ZDE) Český statistický úřad zveřejnil na svém webu. Základem vizuálního stylu bude značka a logotyp, které se stanou hlavními jednotícími prvky komunikační kampaně připravovaného Sčítání lidu, domů a bytů (SLDB 2021).

„Značka jako grafický symbol by měla vyjadřovat užitečnost a přínos sčítání. V občanech má vzbudit pozitivní postoje k samotnému sčítání, ale také je motivovat k účasti a k výběru elektronického vyplnění dotazníků,“ uvedl Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Logotyp se bude skládat ze slovního spojení „Sčítání lidu, domů a bytů 2021“ nebo ze zkrácené verze „SLDB 2021“. Barevnost značky a logotypu není ničím omezena. Značka i logotyp by měli být použitelné společně i samostatně. Musí být jednoduché, lehce zapamatovatelné, nezaměnitelné s jinými značkami a dobře čitelné při zpracování různými technologiemi a v různých velikostech.

Sčítání je největší statistické zjišťování, které se provádí jednou za deset let. Jsou při něm sbírány údaje o obyvatelstvu, jeho demografických, sociálních a ekonomických charakteristikách, domácnostech, úrovni bydlení a struktuře domovního a bytového fondu na území celého státu.

Údaje ze Sčítání lidu, domů a bytů 2021 budou stejně jako při posledním sčítání v březnu 2011 dostupné široké veřejnosti na webových stránkách, v publikacích i v otevřeném formátu. Od roku 1869, kdy v tehdejším Rakousko-Uhersku proběhlo první moderní sčítání lidu, bude šetření v roce 2021 již patnáctým sčítáním lidu na území našeho státu. Sčítání je v České republice připravováno v návaznosti na příslušné mezinárodně platné dokumenty OSN a EU.

Soutěžní návrhy bude posuzovat a vyhodnocovat porota tvořená zástupci ČSÚ (Marek Rojíček, Petra Kuncová, Michal Novotný) a externími odborníky (Pavel Hrach, Lumír Kajnar, Filip Blažek, Věra Marešová).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ Prodej sníží ceny 1,7 milionu zákazníků na dobu neurčitou u elektřiny i plynu

7:44 ČEZ Prodej sníží ceny 1,7 milionu zákazníků na dobu neurčitou u elektřiny i plynu

Zákazníky ČEZ Prodej teď čekají samé příjemné zprávy. Již za pár týdnů se jim sníží ceny plynu a pak…