CzechInvest: Investoři se nejčastěji poohlížejí po průmyslových pozemcích

19.04.2018 8:45

V roce 2017 agentura CzechInvest přijala 216 poptávek investorů po nemovitostech v České republice. Nejčastěji byly poptávány průmyslové pozemky (47,2 %), dále výrobní haly (43,1 %) a kancelářské prostory (9,7 %).

CzechInvest: Investoři se nejčastěji poohlížejí po průmyslových pozemcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Ve 22,7 procentech všech poptávek se jednalo o brownfieldy. Oproti roku 2016 se poptávka po podnikatelských nemovitostech mírně zvýšila. Tento jev lze do značné míry vysvětlit globálně lepším ekonomickým klimatem, a tudíž větší ochotou investorů vytvářet investice dlouhodobého charakteru.

Nejčastěji investoři poptávali průmyslové pozemky o rozloze 2 až 5 ha (27 %). Tradičně se jejich největšímu zájmu těšil Ústecký (17 %), dále Karlovarský (11 %) a Moravskoslezský kraj (10 %). Z hlediska průmyslových hal se nejčastěji zajímali o ty o velikosti 2 až 5 tisíc m2 (33 %), a to v Ústeckém (14 %), Moravskoslezském (12 %) a Jihomoravském kraji (11 %).

Z trendu předešlých let nevybočuje poptávka po kancelářských prostorech. Nejčastěji investoři poptávali ty o rozloze do 500 m2. Poptávky cílily zejména na města Praha, Brno a Ostrava.

Přestože investoři většinou přímo nepoptávají brownfieldové lokality – jejich regenerace totiž představuje riziko odkladu zahájení či rozšíření jejich aktivit – ve více než 22 procentech případů investoři poptávali i vhodné brownfieldové nemovitosti.

Nabídky podnikatelských nemovitostí CzechInvest připravuje z vlastní databáze, která eviduje podnikatelské nemovitosti ve veřejném i soukromém vlastnictví. Registrace do databáze je bezplatná. Zájemci pro ni mohou využít e-mailového kontaktu nemovitosti@czechinvest.org.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…