Dana Váhalová se stala členkou Byra PS Rady Evropy

26.07.2016 13:29

Od června 2016 má Česká republika opět zástupce v Byru Parlamentního shromáždění Rady Evropy, když do této prestižní funkce byla jmenována Dana Váhalová, vedoucí Stálé delegace Parlamentu do Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PS RE).

Dana Váhalová se stala členkou Byra PS Rady Evropy
Foto: facebook
Popisek: Poslankyně za ČSSD Dana Váhalová

Byro Parlamentního shromáždění Rady Evropy se skládá z místopředsedů PS RE, předsedů politických skupin nebo jejich zástupců, dále předsedů jednotlivých výborů PS RE. Předsednictvo odpovídá za koordinaci činnosti shromáždění a jeho výborů, pomáhá předsedovi při jeho funkci a vedení vnějších vztahů shromáždění. Předsednictvo připravuje pořad jednání PS RE, které je následně schvalováno samotným shromážděním. Přiděluje jednotlivé návrhy konkrétním výborům, posuzuje petice, jmenuje zástupce PS RE pro různé akce. Rozhoduje o tom, zda zahájit monitorování členských států v případě, že se domnívá, že dochází k porušování jejich závazků. Toto rozhodování podléhá schválení PS RE.

Rada Evropy (RE) byla založena 5. května 1949 a skládá se z Výboru ministrů s exekutivní pravomocí a Parlamentního shromáždění s funkcí poradní. Hlavní cíl činnosti Rady Evropy je zajištění fungování právního státu, hledání východisek k aktuálním společenským problémům, ochrana  pluralitní demokracie, lidských práv,  podpora uvědomování a zhodnocování evropské kulturní identity a pomoc zemím střední a východní Evropy v zavádění demokratických politických reforem.

Parlamentní shromáždění RE (PS RE) tvoří poslanci ze 46 členských zemí, kteří jsou voleni nebo určováni svými národními parlamenty. Počet míst přidělený dané zemi vychází z počtu obyvatel a členové delegace by měli zastupovat vládní i opoziční strany.


Na fotografii poslankyně D. Váhalová s předsedou PS RE P. Agramuntem

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…