Do Příbrami se sjelo deset školních štábů z celé republiky. Dva dny se učily Jak se dělá televize s ČT

11.11.2018 18:10

Na Gymnázium Příbram přijelo 2. a 3. listopadu deset školních televizí ze základních a středních škol z celé České republiky. Studenti si po boku profesionálů z České televize vyzkoušeli práci redaktora, moderátora, kameramana, režiséra, zvukaře nebo komentátora sportovních přenosů. Do Příbrami znovu zavítali například ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal, moderátoři Václav Moravec a Jakub Železný nebo meteoroložka Taťána Míková.

Do Příbrami se sjelo deset školních štábů z celé republiky. Dva dny se učily Jak se dělá televize s ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vestibul ČT

„Setkání není jen o besedách, ale i o praktických ukázkách práce. Letos jsme se více než kdy jindy soustředili na doprovodný program,“ říká šéfredaktor studentské příbramské televize GymTV Ondřej Luks. V jednotlivých workshopech si studenti z Návsí, Prahy, Chomutova, Ostravy, Rumburku nebo Zlína vyzkoušeli různé televizní profese. A setkali se nejen s odborníkem na moderní technologie ve vysílání, Oldřichem Borůvkou, ale například i s moderátory zpravodajských relací Události a Události, komentáře - Světlanou Witowskou a Martinem Řezníčkem nebo sportovním komentátorem Miroslavem Langerem.

Všichni zájemci mohli zavítat do velkého přenosového vozu České televize, který byl přistaven u budovy gymnázia, a v jedné z učeben vzniklo na dva dny improvizované televizní studio. Česká televize odtud odvysílala speciál dětského zpravodajského pořadu Zprávičky. Celý program také přímo redaktoři GymTV přenášeli živě na internet. Se školními televizemi spolupracuje Česká televize dlouhodobě, především na přípravě zpráv z regionů. Jedním z úkolů školních štábů tak bylo připravit vlastní reportáž. Své náměty děti prezentovaly týmu Zpráviček, který je vyhodnotil a ocenil nejpovedenější Cenou Zpráviček. „Do našeho vysílání se snažíme zařazovat pravidelně i příspěvky, které natočily přímo školní štáby. Většinou jde o reportáže ze zajímavých akcí v regionu,“ říká vedoucí dramaturg Zpráviček Petr Kopecký, který vedl i jeden z workshopů v Příbrami. „Na těchto setkáních se pak snažíme studentům pomáhat vylepšovat jejich reportáže a radíme jim triky, které se nám osvědčily v naší vlastní redakční praxi.“

Setkání Jak se dělá televize s Českou televizí probíhají jednou za dva roky a jsou otevřené pro všechny školní televize. V období mezi jednotlivými ročníky navíc pravidelně probíhají semináře nazvané Televize v televizi, během nichž se školní televize pravidelně potkávají přímo na Kavčích horách. Ty jsou otevřené též všem školním televizím, tj. školám, které provozují své vlastní televizní vysílání nebo natáčení.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…