FN Hradec Králové: Novým ombudsmanem je MUDr. David Tuček

04.01.2019 7:36

Novým ombudsmanem Fakultní nemocnice Hradec Králové je od začátku roku pětačtyřicetiletý lékař Oddělení urgentní medicíny MUDr. David Tuček, který ve funkci nahradil někdejšího lékařského náměstka MUDr. Petra Tilšera, který byl ombudsmanem od roku 2011.

FN Hradec Králové: Novým ombudsmanem je MUDr. David Tuček
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové

„Rád bych fungoval jako jakýsi most mezi pacienty a zdravotníky. Rozhodně nechci zdravotníkům práci ztěžovat, ale spíše zprostředkovávat názory pacientů a jejich blízkých zdravotníkům a také naopak,“ řekl Tuček. Nový ombudsman považuje za velmi důležité, aby zdravotníci přistupovali k pacientům a jejich nejbližším lidsky a dobře spolu komunikovali. „Při analýze stížností je minimum podnětů, které řeší medicínskou stránku věci, ale drtivá většina se týká nedorozumění při komunikaci,“ doplnil Tuček.

MUDr. David Tuček začal ve Fakultní nemocnici Hradec Králové pracovat v roce 1992 jako student medicíny na 3. interní klinice FN HK, na kterou nastoupil jako lékař i po dokončení studií. V letech 2003 až 2008 pracoval jako lékař Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje. Od roku 2008 dosud pracuje na Oddělení urgentní medicíny FN HK.

Fakultní nemocnice Hradec Králové například v roce 2017 řešila 375 podnětů, z toho se v 197 případech jednalo o pochvalu, ve 144 případech o stížnost a v 34 případech o jiná podání. Pacienti či jejich příbuzní mohou podnět podat osobně na odboru řízení kvality a kontroly v budově ředitelství FN HK (budova č. 12, přízemí, č. dveří 009), písemně vložením do schránek u chodů do FN HK nebo poštou, e-mailem ZDE nebo telefonicky na čísle 495 832 849 nebo na telefonním čísle 601 091 051.

Podrobnosti o náležitostech potřebných k podání podnětů zájemci mohou najít ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

11:44 Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

Během jednoho dne odhalili celníci na Teplicku tři nelegální přepravy minerálních olejů ze sousedníh…