ICT UNIE a Česká bankovní asociace uzavřely memorandum o spolupráci

10.04.2014 16:55

ICT UNIE, sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací, a Česká bankovní asociace (ČBA) podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci.

ICT UNIE a Česká bankovní asociace uzavřely memorandum o spolupráci
Foto: Archiv
Popisek: ict unie

Stalo se tak na konferenci ISSS 2014 v Hradci Králové. Oba subjekty chtějí přispět k účinnějšímu uplatňování moderních informačních a komunikačních technologií (ICT) ve veřejném i privátním sektoru a k dalšímu rozvoji eGovernmentu.

Mezi klíčové priority spolupráce řadí ICT UNIE a ČBA rozvoj pokročilých technologií i nástrojů a vytváření motivačních mechanismů, které pomohou ke stále širšímu využívání bezhotovostních plateb v ekonomice, a také podporu eGovernmentu a moderních forem elektronické komunikace mezi občany, veřejným sektorem a privátní sférou s cílem zvýšení efektivnosti a uživatelského komfortu této komunikace. Důležitým tématem pro nejbližší období bude využití systémů eGovernmentu pro bankovní sféru umožňující vzdálenou identifikaci klienta, zejména přístup k základním registrům. Neméně podstatné je vytvoření standardů pro transfery dat, elektronickou fakturaci, online sdílení vybraných informací z veřejných databází a agend (rejstříky, matriky, zdravotní pojišťovny, sociální pojištění, finanční úřady apod.).

„Spolupráce obou silných sdružení, jimiž ICT UNIE a ČBA nepochybně jsou, úspěšně probíhá již několik měsíců. Věřím, že její další rozšíření a spojení kompetencí našich odborníků pomůže k prosazení řady dalších pozitivních kroků. Ty budou přínosem pro občany, podnikatelskou sféru i celkovou konkurenceschopnost Česka,“ prohlásil Svatoslav Novák, prezident ICT UNIE.

„Banky jsou tradičně na špici technologického rozvoje a mají dlouhodobý zájem na podpoře bezhotovostní ekonomiky a na zavádění nových informačních technologií v celé ekonomice včetně eGovernmentu. ICT UNIE je pro tuto strategii přirozeným partnerem a podpis memoranda je stvrzením skutečnosti, že z naší spolupráce bude profitovat celá ekonomika,“ doplnil Pavel Štěpánek, výkonný ředitel ČBA.

ČBA a ICT UNIE společně vytvořily standard elektronické fakturace B2C-ISDOC, který usnadňuje a sjednocuje postupy při zasílání elektronických faktur klientům přímo do elektronického bankovnictví. Ti údaje na faktuře zkontrolují a mohou ihned odeslat online platební příkaz k jejímu proplacení. Hlavním přínosem je v tomto případě zjednodušení fakturace a pomoc klientům eliminovat chyby při zadávání plateb.

Obě organizace také spolu s dalšími signatáři podpořily Výzvu představitelů ICT průmyslu, asociací a sdružení k podpoře konkurenceschopnosti ČR, adresovanou nové české vládě. Na základě této výzvy koaliční kabinet doplnil oblast ICT a podporu internetové ekonomiky ve svém programovém prohlášení mezi priority rozvoje ČR.

O ICT UNII

ICT UNIE je profesní sdružení firem z oboru informačních technologií a elektronických komunikací i dalších podnikatelských a vzdělávacích subjektů, jehož cílem je zvýšit vnímání důležitosti zavádění a využívání moderních informačních technologií ve společnosti, včetně vytváření optimálních podmínek pro rozvoj veřejných sítí elektronických komunikací v České republice jako nezbytného předpokladu pro fungování informační společnosti. Ve svých aktivitách navazuje na činnost Sdružení pro informační společnost (SPIS) a Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS). ICT UNIE má více než osmdesát firemních členů. Podrobnější informace viz www.ictu.cz

O České bankovní asociaci

Česká bankovní asociace vznikla v roce 1990 a je dobrovolným sdružením právnických osob podnikajících v oblasti peněžnictví. V současné době sdružuje 37 členů. Rolí asociace je především zastupovat a prosazovat společné zájmy členů, prezentovat roli a zájmy bankovnictví vůči veřejnosti, podílet se na standardizaci postupů v bankovnictví a na vytváření odborných zvyklostí, podporovat harmonizaci bankovní legislativy s legislativou Evropské unie a vyvíjet aktivitu v informativní a školící oblasti. ČBA je členem Evropské bankovní federace a Euriboru.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…