Ke svým 50. narozeninám rozdala ČSOB pěti neziskovým organizacím celkem padesát tisíc korun

04.12.2014 13:40

Za posledních sedm let rozdala ČSOB na dobročinné účely téměř čtvrt miliardy korun. K jubileu svých padesátých narozenin ocenila práci pěti neziskových společností a každé přispěje částkou 10 000 Kč. O tom, komu peníze půjdou, hlasovali sami zaměstnanci. Na šestý projekt putuje výtěžek z prodeje pečiva přímo v bance.

Ke svým 50. narozeninám rozdala ČSOB pěti neziskovým organizacím celkem padesát tisíc korun
Foto: Archiv
Popisek: ČSOB - logo

Padesáté výročí založení ČSOB je příležitostí vyjádřit podporu a uznání organizacím, s nimiž banka již léta spolupracuje. „Celkem 667 zaměstnanců ČSOB svým hlasováním určilo, kam padesát tisíc poputuje. Částku rozdělíme mezi Nadační fond Mathilda, Klub nemocných cystickou fibrózou, Prázdninovou školu Lipnice, Nadační fond Českého rozhlasu – projekt Světluška a Nadační fond Rozum a cit,“ upřesňuje Alena Králíková, manažerka Společenské odpovědnosti ČSOB.

Na šestém místě skončila s nepatrným rozdílem počtu hlasů Nadace Charty 77 - Konto Bariéry. U příležitosti oslav se ČSOB rozhodla podpořit i tuto instituci.

Zaměstnanci banky měli 3. prosince v budově ústředí ČSOB speciální možnost zakoupit si k snídani slané i sladké pečivo. Mezi prodávajícími byla také ředitelka PR komunikace nadace Kristina Jakubcová. Výrobky napeklo přibližně 70 zaměstnanců včetně generálního ředitele banky Johna Hollowse, kteří se také zapojili do samotného prodeje. Výtěžek pak putuje na nákup elektrické polohovací postele pro 16letého Lukáše.

„Konečnou částku svou aktivitou ovlivnili sami zaměstnanci banky, kterým se podařilo prodat výrobky za 48 141 korun. Podobná iniciativa pro ně není ničím výjimečným. Od roku 2008 k letošnímu říjnu se do dobrovolnických aktivit zapojilo již 3 503 zaměstnanců. Mnozí z nich se dobrovolnických dní účastní pravidelně každý rok. Jen letos se na pomoci podílelo na 900 našich dobrovolníků,“ dodává Alena Králíková.

Strategickými oblastmi aktivní pomoci ČSOB jsou odpovědné podnikání, diverzita a péče o regiony. Mezi klíčové úkoly se řadí také podpora vzdělání. Do této oblasti patří i nejstarší charitativní projekt. Již v roce 1995 vzniknul v partnerství s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové Fond vzdělání. Na tuto a řadu dalších neziskových aktivit ČSOB od roku 2008 přispěla částkou 248,5 mil. Kč.

ČSOB myslí i na regiony. K významnému odbourání komunikačních bariér pro osoby se sluchovým postižením došlo díky rozšíření služeb simultánního přepisu online na přepážky Poštovní spořitelny v jihočeských pobočkách České pošty. V pilotním provozu je celkem 11 poboček. Dosud byla služba eScribe k dispozici ve všech 74 Era finančních centrech. Jen v loňském roce využili klienti simultánního přepisu v téměř 300 případech.

Podrobnosti o vítězných neziskových organizacích, stejně jako příběh nemocného Lukáše a řadu dalších zajímavostí o dobročinných aktivitách ČSOB Vám zašleme na vyžádání.

Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a.s.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…