Konference LinuxDays na ČVUT v Praze nabídne více komunity, stánků a zahraničních přednášejících

01.10.2016 19:33

Největší česká (nejen) linuxová konference LinuxDays slibuje pro svůj pátý ročník spoustu přednášek ve čtyřech sálech, desítky hodin workshopů a stánky zajímavých projektů. Uskuteční se ve dnech 8. a 9. října na Fakultě informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (Thákurova 9, Praha 6).

Konference LinuxDays na ČVUT v Praze nabídne více komunity, stánků a zahraničních přednášejících
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Pro letošní ročník konference bylo přihlášeno více než 78 hodin obsahu – 95 přednášek v češtině i angličtině a 15 workshopů. Že je o konferenci velký zájem, ukázalo už hlasování o programu, ve kterém svá oblíbená témata volilo 625 lidí, kteří věnovali výběru celkem 254 hodin. Účastníky tak čeká 58 hodin zajímavého programu – 62 přednášek a 14 workshopů. Budou se týkat Linuxu, počítačových sítí, bezpečnosti, serverových řešení a mnoha dalších odvětví.

Konference nabídne novinky týkající se linuxových kontejnerů, trendy v architekturách CPU, jak se postavit k bezpečnosti HTTPS, co s narůstajícím množstvím DDoS útoků, jak monitorovat svou síť pomocí OpenWRT nebo jak programovat populární ESP8266 a jak bude vypadat jeho nástupce ESP32. Program je pestrý, stejně jako budou nabité prostory Fakulty informačních technologií ČVUT.

„Rozšířili jsme sekci stánků, čeká nás Audiovizuální centrum Silicon Hill, Robodoupě, BRMlab, Silicon Hill, Python, Mozilla, vpsFree.cz a mnoho dalšího. Pustíme se společně také pořádně do drátů – zapomeneme na buzzwordy a místo IoT budeme prostě zapojovat a bastlit,“ říká Bc. Petr Hodač z Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze. A dodává: „Poprvé nás čeká také Retroherna, což znamená spoustu starého železa, které ale ještě nepatří do starého železa. Zahrajete si klasiky všech klasik na tom nejméně moderním hardware, který sice neoplývá výkonem, ale obsahuje duši.“

Vstup na akci je zdarma, stačí se zaregistrovat. Odměnou pro účastníky bude víkend se zajímavými lidmi nad zajímavými tématy.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 123 studijních programů a v rámci nich 464 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2016 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 501 – 550. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 201. - 250. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. - 200.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Populismus?

Dobrý den, proč s návrhem na snížení platu přicházíte až teď před volbami? A jestli vám přijde vysoký, což nerozporuji, zajímalo by mě, co s tak vysokým platem děláte vy? Dáváte třeba část na dobročinné účely, jako to třeba dělal prezident Zeman? A ještě jedna věc, není plýtvání penězi celý chod EU,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: V březnu byla očištěná míra nezaměstnanosti 3,0 %

22:04 Český statistický úřad: V březnu byla očištěná míra nezaměstnanosti 3,0 %

Podíl zaměstnaných k celé populaci 15–64letých dosáhl v březnu 74,6%. Oproti březnu 2023 se snížil o…