Ministerstvo financí: Novinky v Účtenkovce od 1. března

28.02.2018 22:02

Od 1. března připravilo Ministerstvo financí v Účtenkovce následující novinky, které usnadní registraci účtenek a také vylepší její dosavadní fungování:

Ministerstvo financí: Novinky v Účtenkovce od 1. března
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo financí

Vycházíme vstříc poptávce soutěžících, jejichž účtenka nebyla zařazena do slosování, po konkrétním zdůvodnění jejího nezařazení. Nově budou vědět důvod nezařazení nejen bezprostředně po její registraci, nebo v rámci emailové zprávy (pokud zadali e-mail), ale také tyto podrobnější informace naleznou přehledně ve svém hráčském účtu v záložce „Moje účtenky“.  Důvodem nezařazení účtenky může být, že nebyla nalezena v systému EET, nebo že již byla jednou zaregistrována či není splněno pravidlo „1 účtenka od 1 obchodníka v 1 den“.  Podrobnější informace budou mít soutěžící také u účtenek, které ještě čekají na ověření.

Chybně zadané údaje z účtenky půjdou snadněji opravit. Stačí totiž opravit pouze tu část, v níž hráči udělali chybu. Ostatní údaje z účtenky zůstanou ve formuláři vyplněny a nebude nutné je zadávat znovu.

Při registraci účtenky se nebude již zadávat DIČ obchodníka. Tato položka tak z registračního formuláře zcela zmizí. Pravidlo, že z účtenek vystavených od jednoho obchodníka v jeden den lze zaregistrovat pouze jednu, zůstane zachováno. Jeho dodržování bude kontrolováno pomocí vnitřních kontrolních mechanismů.

Mobilní aplikace na platformách Android a IOS dostanou nový modernější vzhled a lepší funkcionalitu. Pokud mají soutěžící nastavenou automatickou aktualizaci, nemusí se o nic starat. V opačném případě si aplikaci sami zaktualizují na Google Play, nebo Appstore.

Soutěžící budou mít také možnost zrušit zasílání e-mailových oznámení o zaregistrování či nezařazení účtenky do slosování. Upozornění o změnách v hráčském účtu nebo informace o výhře jim ale budou e-mailem zasílány i nadále.

Více informací na www.uctenkovka.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…