Ministerstvo zemědělství zveřejnilo podmínky pro dotace na zmírnění škod způsobených suchem

23.04.2016 22:20

Žadatelé o dotace na zmírnění škod, které loni v květnu až říjnu způsobilo sucho na zemědělských plodinách a lesních školkách, se mohou na webu Ministerstva zemědělství seznámit se zásadami, kterými se stanovují podmínky pro poskytování této podpory. Vládou schválený limit kompenzací škod způsobených suchem je celkem 600 milionů korun. Konečná výše dotace a její sazby budou po kontrole všech podaných žádostí upraveny tak, aby objem peněz k proplacení zohledňoval celkový objem vyčleněných finančních prostředků.

Ministerstvo zemědělství zveřejnilo podmínky pro dotace na zmírnění škod způsobených suchem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zemědělství

Žádosti o dotace bude možné podat na příslušné pracoviště Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) v období od 13. 6. 2016 do 28. 6. 2016.

Spolu se Zásadami jsou na webu MZe zveřejněny údaje o průměrných výnosech v jednotlivých krajích v roce 2014 tak, aby žadatelé o kompenzace na sucho, kteří nebudou mít k dispozici srovnání s produkcí v předchozích letech (např. ti, kteří zahájili činnost až v roce 2015, kdy bylo již sucho), mohli použít pro srovnání průměrný výnos v daném kraji v roce 2014.

Na webových stránkách MZe a SZIF žadatelé najdou i modelové příklady výpočtu dotace, na kterém si mohou prakticky vyzkoušet stanovený postup prokazování škody a navazující výpočet požadavku na dotaci. Je zde rovněž k dispozici manuál k vygenerování dokladu o počtu hospodářských zvířat vedených v ústřední evidenci k 31. 8. 2015 z Portálu farmáře.

Všechny informace včetně Zásad, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod způsobených suchem na zemědělských plodinách a ve školkách v období květen až říjen 2015, jsou k dispozici na webových stránkách Ministerstva zemědělství a také na webu SZIF.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ Prodej sníží ceny 1,7 milionu zákazníků na dobu neurčitou u elektřiny i plynu

7:44 ČEZ Prodej sníží ceny 1,7 milionu zákazníků na dobu neurčitou u elektřiny i plynu

Zákazníky ČEZ Prodej teď čekají samé příjemné zprávy. Již za pár týdnů se jim sníží ceny plynu a pak…