Moravskoslezský kraj: Reprezentanti uspěli v celostátním ročníku Fyzikální olympiády

10. 2. 2016 11:49

Dva ze tří studentů reprezentujících Moravskoslezský kraj se umístili ve vítězné desítce celostátního kola 57. ročníku Fyzikální olympiády kategorie A.

Moravskoslezský kraj: Reprezentanti uspěli v celostátním ročníku Fyzikální olympiády
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Moravskoslezský kraj

Letošní ročník se konal ve dnech 2. až 5. února v Ostravě a v Bílovci.

V konkurenci 49 řešitelů z celé České republiky obhájil čtvrté místo Lukáš Supik z Gymnázia Komenského v Třinci, Šimon Karch z Gymnázia Komenského v Havířově byl devátý. Absolutním vítězem se stal Lukáš Honsa z Gymnázia v Jírovcově ulici v Českých Budějovicích, který podle Jana Kříže, předsedy ústřední komise Fyzikální olympiády, prokázal největší vyrovnanost v teoretické i experimentální části olympiády. „Padesátý sedmý ročník byl organizačně perfektně zabezpečen, včetně doprovodného programu, který zahrnoval i návštěvu vědecko-výzkumných laboratoří Národního superpočítačového centra IT4Innovations," komentoval průběh akce Jan Kříž a dodal, že i když připravené úlohy byly velmi náročné, soutěžící si s nimi výborně poradili. „Z deseti studentů, kteří se umístili jako vítězové 57. ročníku celostátního kola Fyzikální olympiády, bude na dubnovém soustředění v Hradci Králové vybrána šestice, jež bude v červenci reprezentovat republiku na 47. ročníku Mezinárodní fyzikální olympiády ve švýcarském Zürichu."

Letošní ročník organizovalo společně s Jednotou českých matematiků a fyziků Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci, které je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje. V novodobé historii olympiády se ujalo jejího pořádání už potřetí a navázalo tak na zkušenosti z let 2007 a 1994. „Pořádání tohoto celostátního kola jsme brali jako příležitost představit mladým lidem z celé republiky nejen naše gymnázium, které letos slaví 70. výročí svého založení, ale také Moravskoslezský kraj, jako místo tradičně zaměřené na technické vzdělávání, jehož součástí je samozřejmě i fyzika," řekl Vít Schindler, ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

21:56 Nemocnice Písek: Porodnice získala další ocenění

Porodnice písecké nemocnice získala začátkem listopadu další dvě ocenění vysokého standardu své péče…