Národní galerie: Cranachovy originály i kopie, třicet let sbírky architektury aneb Letní sezóna zahájena

19.06.2016 22:05

Národní galerie v Praze zahajuje letní výstavní sezónu. Ve Šternberském paláci představuje návštěvníkům netradiční pohled na dílo Lucase Cranacha; Veletržní palác hostí výstavu dokumentující třicetiletý vývoj sbírky architektury Národní galerie, další kapitoly cyklů současného umění i to nejlepší z tvorby aktuálních diplomantů AVU.

Národní galerie: Cranachovy originály i kopie, třicet let sbírky architektury aneb Letní sezóna zahájena
Foto: ngprague.cz
Popisek: Národní galerie

Mimo jiné galerie představuje jedenáct nových děl od Toyen, Šímy nebo Vasarelyho, zapůjčených v rámci ozvěn výroční výstavy Velkorysost. Umění obdarovat. Příznivci kinematografie se mohou i letos těšit na letní kino na střeše Veletržního paláce.

„Národní galerie již podruhé zahajuje letní výstavní sezónu jako tzv. Summer Opening – tentokrát dokonce dva dny po sobě ve Šternberském a Veletržním paláci. Všechny aktuální výstavy spojuje do určité míry téma technologií – ať už se jedná o technologie filmové, architektonické nebo v případě Cranacha technologie umožňující nahlédnout pod povrch výtvarného díla,“ uvádí Jiří Fajt, generální ředitel Národní galerie v Praze.

Výstava Cranach ze všech stran představuje německého renesančního mistra nejen prostřednictvím unikátních obrazů, ale také s pomocí průzkumu realizovaného Cranach Digital Archive Düsseldorf. Ten umožňuje návštěvníkům nahlédnout pod povrch mistrovských děl pohledem historiků, chemiků i restaurátorů a představuje výsledky, které vyvrátily pochybnosti panující ohledně pravosti některých Cranachových děl.

Výstava představuje například příběh kopie malby Zákon a milost, která byla s ohledem na dataci a signaturu v podobě okřídleného hada možná jedním z prvních pokusů o Cranachovu falzifikaci.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…