Naše fakulta textilní je v popředí zájmu Japonců

31.01.2015 11:48

Fakulta textilní v těchto dnech reprezentuje naši univerzitu na světově uznávaném veletrhu a konferenci "Nanotech“ ve veletržním paláci Tokio Big Sight. Naše prezentace je součástí expozice Clustru technických textilií (Clutex), který sdružuje 39 inovativních firem. Jak nás z Tokia informovala děkanka FT TUL Jana Drašarová, stánek Clustru vzbuzuje velký zájem.

Naše fakulta textilní je v popředí zájmu Japonců
Foto: wikipedia
Popisek: Technická univerzita Liberec.

Ústřední téma veletrhu je life and green nanotechnology. Clutex prezentuje například produkty na bázi uhlíku v textilním průmyslu či produkci nanovláken apod.

Návštěvníky podle doktorky Drašarové zajímá také výzkum, který probíhá na fakultě textilní v oblasti tkáňového inženýrství a technických textilií. „Účast na Nanotechu hodnotíme velmi pozitivně. Určitě přispěla k rozvoji stávajících kontaktů s japonskou universitou Shinshu. S jejími zástupci úspěšně jednáme o nových společných projektech. Zaznamenali jsme také zájem firem zabývajících se transferem technologií. Potěšil nás vysoký zájem studentů z Japonska a Koreje,“ řekla děkanka FT TUL.

V kladném hodnocení účasti na veletrhu se s ní shoduje i manažerka Clutexu Libuše Fouňová. Zdůraznila především výrazný přínos pro klastr v souvislosti při navazováním partnerství s obdobnými sdruženími z asijských vyspělých zemí.

Veletrh a konference "Nanotech" zakončují nanotechnologickou klastrovou misi, kterou organizuje Centrum EU-Japan. V rámci mise probíhaly semináře zaměřené na aktuální problematiku z oboru, návštěvy klíčových japonských institucí a během veletrhu jsou realizovány schůzky s potenciálními obchodními partnery. Letos na misi přišlo na 50 000 účastníků.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

11:44 ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

Češi v roce 2023 denně spotřebovali v průměru téměř 87 litrů vody, což bylo o zhruba tři litry méně …