Natland Real Estate: Některé pražské lokality mohou brzy ještě podražit i o desítky procent

13.12.2019 13:20

Rozvoj dopravní infrastruktury, těsné sousedství s „dobrými adresami“, koncepční přístup některých městských částí k řešení větších území: to vše jsou faktory, které mohou podle odborníků i při dnešních vysokých cenách nových bytů v Praze v blízké budoucnosti v některých lokalitách ceny ještě zvednout.

Natland Real Estate: Některé pražské lokality mohou brzy ještě podražit i o desítky procent
Foto: Natland Real Estate
Popisek: K nejprestižnějším pražským lokalitám patří dlouhodobě Bubeneč. Natland Real Estate tam situoval projekt Bubeneč Gardens. Zajímavé investiční příležitosti se ale nabízejí i v dalších, dříve okrajových čtvrtích hlavního města.

Příkladem mohou být ulice starého Žižkova, kdysi dělnické čtvrti, které těsně sousedí s územím Královských Vinohrad. Pořízení bytu v některém ze zdejších domů z počátku 20. století, jež procházejí revitalizací, může podle odhadů přinést v horizontu několika let zhodnocení investice i o desítky procent.

Co čeká Vysočany?

Podle Jany Sečkářové, partnerky investiční skupiny Natland zodpovědné za developerské projekty, jsou další takovou oblastí s potenciálem pražské Vysočany.

„Skýtají velký prostor pro další rozvoj, a tedy i cenový růst. Je to sice čtvrť poznamenaná těžkou industriální historií, ale také nabízející velmi slušnou infrastrukturu – i díky koncepčnímu přístupu městské části k řešení některých větších území, jako je třeba okolí Poděbradské ulice.“

Tím, že někteří „vizionáři“ již svými investicemi lehce předběhli vývoj čtvrti, je zde de facto vše, co je k životu potřeba, upozorňuje Sečkářová. Má na mysli například pražské Holešovice, Karlín nebo Vysočany.

Do centra za 10 minut

Bydlení v hlavním městě je ovšem neodmyslitelně spjato s dopravní dostupností lokalit, kde se koncentruje nabídka kancelářských ploch. Budoucnost přitom jednoznačně představuje hromadná doprava ve všech podobách, a to včetně zatím nedoceněné železniční sítě, kterou je hlavní město hustě protkáno.

Například z nádraží Praha-Libeň, které prošlo zásadní rekonstrukcí v souvislosti s dokončení někdejší Sazka – dnes O2 Arény, se lze několikrát za hodinu dostat do centra – tedy na Masarykovo nebo Hlavní nádraží – za 10 minut.

Kanceláře se přibližují bytům

Dalším z trendů, které podle odborníků budou v blízké budoucnosti v Praze posilovat, je stírání rozdílů mezi rezidenčními lokalitami a „kancelářskými čtvrtěmi“.

Například právě ve Vysočanech lze podle Sečkářové předpokládat i další nárůst kancelářské výstavby. „Zejména proto, že kvůli vzrůstajícímu nájmu kancelářských ploch se posouvají meze smysluplného nájmu daleko za hranice Karlína,“ vysvětluje.

Developeři navíc stále častěji nabízejí pod jednou střechou kombinaci prostor pro bydlení a podnikání. Je to stále patrnější v aktuálně nabízených projektech i v těch, které se teprve připravují a na trhu se objeví v nejbližší době.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

O Vrběticích máte jasno

Paní Pekarová Adamová, případ byl odložen, tj. že se nepodařilo získat důkazy o spáchání tr. činu. A pokud je to jinak, proč příslušné orgány nezahájily tr. stíhání, trestní stíhání v nepřítpmnosti, nebo žádaly vydání atd.O vině rozhoduje soud, nikoliv policie nebo BIS. mŮŽETE MI PROSÍM ODPOVĚDĚT.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká republika 20 let součástí Evropské unie. Co dělá ombudsman pro občany EU?

22:24 Česká republika 20 let součástí Evropské unie. Co dělá ombudsman pro občany EU?

Ombudsman pomáhá občanům EU, ať už jsou znevýhodnění v práci, když žádají o rodičovský příspěvek neb…