Olomoucký kraj také letos přispěje na environmentální vzdělávání

24. 1. 2016 8:17

Školy i školky z Olomouckého kraje mohou soutěžit o finance na projekty ekologické výchovy a osvěty, vzdělávací akce, ale také na pomůcky a vybavení, které poslouží při seznamování dětí a studentů s přirozenými životními podmínkami.

Olomoucký kraj také letos přispěje na environmentální vzdělávání
Foto: Olomoucký kraj
Popisek: Olomoucký kraj, logo.

Krajští radní na svém lednovém jednání schválili podmínky dotačního programu Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta v Olomouckém kraji v roce 2016.

Pokud jejich rozhodnutí ještě potvrdí únorové krajské zastupitelstvo, mohou si školy od 17. března požádat o peníze na školní soutěže, vybavení učeben a další akce v oblasti životního prostředí v prvním dotačním titulu Podpora environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Olomouckém kraji.

Od 6. června pak bude možné soutěžit o dotaci v druhém dotačním titulu Zelená škola Olomouckého kraje. Žadatel, který uspěje v tomto dotačním titulu, obdrží kromě finančního příspěvku rovněž ocenění Zelená škola Olomouckého kraje za školní rok 2015/2016.

„Cílem tohoto dotačního programu je ocenit a finančně podpořit školy, které se aktivně zapojují do ekologické výchovy,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Zdeněk Švec.

Dotační program k ekologické výchově bude vyhlášen 15. února a podrobné informace najdou zájemci na webu Olomouckého kraje v sekci Krajské příspěvky a dotace 2016 zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident republiky přijme nové velvyslance

13:23 Prezident republiky přijme nové velvyslance

Prezident republiky Miloš Zeman převezme v úterý dne 24. října 2017 od 14.00 hodin na Pražském hradě…