Operátoři O2 a T-Mobile spustili první sdílené LTE vysílače

14.07.2014 21:00

Operátoři O2 a T-Mobile začali se sdílením nejrychlejšího mobilního internetu a společně spustili síť 4G LTE v částech okresů Pelhřimov a Tábor. V souladu s domluveným rozdělením České republiky bude O2 zodpovědné za správu vysílačů na Pelhřimovsku, T-Mobile pak na Táborsku. Obě společnosti přitom využívají svou vlastní síťovou infrastrukturu a udržují si zcela nezávislou obchodní strategii.

Operátoři O2 a T-Mobile spustili první sdílené LTE vysílače
Foto: red
Popisek: O2

Na Pelhřimovsku byly nově pokryty například obce Čížkov, Eš, Samšín, Bořetice, Bohdalín, Čáslavsko, Zhořec, Těmice nebo Cetora. Na Táborsku pak Radenín, Smilovy Hory, Vodice, Pohnánec, Dolní Hořčice, Pohnání a Zadní Střítež. Zákazníci obou operátorů v těchto obcích mohou využívat rychlosti až 75 Mb/s pro stahování dat a až 25 Mb/s pro nahrávání, tedy několikanásobně více než u stávajících sítí 3G.

Do budoucna budou tyto rychlosti dále navyšovány. O2 již nyní nasadilo do veřejného provozu na vysílači u obce Černovice technologii LTE Advanced (LTE-A). Díky ní lze s patřičnými přístroji využít při stahování dat rychlost až 185 Mb/s.

Společnosti O2 a T-Mobile podepsaly smlouvu o sdílení mobilních sítí čtvrté generace (4G LTE) 2. května 2014. Tato spolupráce přinese ještě v letošním roce kvalitní služby vysokorychlostního internetu na většině území České republiky a rovněž úspory, které oběma operátorům umožní další investice do provozovaných sítí a nabízených služeb. Sdílení vysílačů navíc umožní pokrytí nejrychlejším mobilním internetem v dřívějším termínu, než stanovují podmínky aukce.

Sdílení sítí čtvrté generace se týká celého území ČR mimo Prahy a Brna. O2 bude odpovědné za jejich správu a provoz ve východní části České republiky, T-Mobile je bude provozovat v západní části území.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…