Petr Kotík pro 20 představ: Síla je v různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam

13.08.2014 13:45

Životní prostředí, kultura a kvalita vzdělávání jsou tři klíčové aspekty života v Moravskoslezském kraji. Síla regionu je v jeho různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam. Takto uvažuje Petr Kotík, skladatel, dirigent a flétnista, ředitel Institutu a Festivalu Ostravské dny. Jeho zamyšlení nad budoucností kraje najdete na www.20predstav.eu, kde jsou také odvážné myšlenky a nevyřčené představy dalších odborníků a osobností o budoucnosti Moravskoslezského kraje v roce 2020.

Petr Kotík pro 20 představ: Síla je v různorodosti a kvalitě, která přesahuje regionální význam
Foto: worldwide.com
Popisek: Ostrava, ilustrační foto

„Prosperita celého regionu je vázána na Ostravu. Když se bude dařit Ostravě, bude se dařit celému kraji. A pokud bude město Ostrava v úpadku a krizi, ovlivní to negativně celý region,“ píše Kotík a nejvíce prostoru věnuje svému oboru – kultuře a hudbě. „Občan musí mít možnost být na určité produkty svého města a regionu hrdý. To se stane pouze u akcí, které mají nadregionální dosah a o kterých ví, obrazně řečeno, celá republika, celá Evropa nebo celý svět,“ pokračuje Kotík.

Petr Kotík je uměleckým ředitelem Institutu a Festivalu Ostravské dny, spolupořádá festival New Opera Days Ostrava. Ve své bohaté kariéře obstál na mezinárodním poli. Založil soubor Musica viva pragensis, po svém příchodu do USA založil S.E.M. Ensemble, později rozšířený na The Orchestra of the S.E.M. Ensemble. V roce 2005 založil mezinárodní komorní orchestr Ostravská banda. Je dirigentem nejen orchestrálních koncertů, ale také řady operních představení.

Diskutovat, hodnotit a sdílet úvahu Petra Kotíka a další představy o budoucnosti můžete na www.20predstav.eu, www.facebook.com/20predstav a www.twitter.com/20predstav.

Projekt připravila Regionální rada Moravskoslezsko, která je zodpovědná za 20 miliard korun z evropských fondů a zároveň připravuje kraj, místní organizace a lidi na čerpání budoucích evropských miliard v letech 2014-2020.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 30

19:02 ČEZ číslo týdne: 30

30 zemí světa staví, plánuje nebo projektuje jaderné reaktory.