Premiér Sobotka a ministerský předseda Svobodného státu Bavorsko si společně připomenou 700 let od narození císaře Karla IV.

9. 5. 2016 7:35

Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v sobotu 14. května 2016 setká s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko Horstem Seehoferem. V rámci oslav 700 let od narození císaře Karla IV. společně premiéři navštíví hrad Karlštejn a v odpoledních hodinách ve Valdštejnské zahradě zahájí vernisáží Česko-bavorskou zemskou výstavu „Císař Karel IV. 1316–2016“.

Premiér Sobotka a ministerský předseda Svobodného státu Bavorsko si společně připomenou 700 let od narození císaře Karla IV.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Domluva o zaměření připravované zemské výstavy na osobnost Karla IV. byla jedním z výsledků prvního setkání premiéra Sobotky s ministerským předsedou Seehoferem v Praze v červenci 2014. Česká republika a Svobodný stát Bavorsko na realizaci Česko-bavorské zemské výstavy „Císař Karel IV. 1316–2016“ společně poskytly finanční prostředky.

Výstava zaměřená na dobu a osobnost Karla IV. bude realizována symbolicky v Praze a Norimberku, které od středověku pojila důležitá obchodní spojnice - tzv. Zlatá cesta nebo též Via Carolina. Výstava bude zahájena dne 14. května 2016 ve Valdštejnské jízdárně v Praze a otevřena od 15. května do 25. září 2016. V Germánském národním muzeu v Norimberku bude výstava zahájena 19. října 2016 a otevřena od 20. října 2016 do 5. března 2017.

Premiér Sobotka se s ministerským předsedou Bavorska naposledy setkal 10. března 2016 během pracovní návštěvy Bavorska. Oba premiéři se u příležitosti vernisáže Česko-bavorské zemské výstavy Císař Karel IV. setkají již pošesté. Spolupráce vlády ČR se zemskou vládou Svobodného státu Bavorsko je důležitou součástí rozvoje česko-německých vztahů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká národní banka: Nadace mohou vkládat mince na svůj účet zdarma

15:54 Česká národní banka: Nadace mohou vkládat mince na svůj účet zdarma

Česká národní banka v posledních letech pozoruje rychlý růst emise českých mincí. Přichází proto s p…