Prostředky na dotace chce Královéhradecký kraj postupně navyšovat

14.01.2021 17:05

Královéhradecký kraj musel zredukovat objem peněz rozdělovaných prostřednictvím dotačních titulů. Alokace jsou snížené kvůli dopadům pandemie onemocnění covid-19 a vzhledem k předpokládaným výpadkům příjmů veřejných rozpočtů. I v této napjaté době hodlá Královéhradecký kraj v roce 2021 rozdělit přes 77 milionů korun.

Prostředky na dotace chce Královéhradecký kraj postupně navyšovat
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Kraj musí v současné situaci šetřit, ale v případě příznivého vývoje se budeme snažit první změnou rozpočtu zvýšit alokaci některých programů. I v roce 2020 se ukázalo, že hasiče v našich obcích moc potřebujeme, proto prioritou bude zejména podpora zvyšování akceschopnosti jednotek požární ochrany a také obnova hasičské techniky. Královéhradecký kraj má zájem dofinancovat dotace obcím, které byly úspěšné s žádostmi o podporu z dotačního programu ministerstva vnitra na pořízení nebo repase hasičských cisteren. Také na pořízení dopravních automobilů a výstavbu zbrojnic. Bude naší snahou přispívat ve stejném rozsahu jako v minulých letech,“ vysvětluje radní Adam Valenta odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Prioritu při případném navyšování alokací by měly dále mít investice do sportovních zařízení a objektů sloužících volnému času dětí a mládeže. Mezi jednoznačné priority patří i Program obnovy venkova.

Podle schváleného rozpočtu je zatím na regionální rozvoj určeno přes 25 milionů korun, na oblast vzdělání částka 1,4 milionu. Na prevenci rizikového chování kraj vyčlenil tři čtvrtě milionu korun. Volnočasové aktivity hodlá kraj podpořit částkou 1,7 milionu. Programy na podporu životního prostředí a zemědělství počítají s téměř třemi miliony korun. Kultura a památková péče může počítat s téměř 20 miliony korun. V Programu obnovy venkova je pro příští rok alokováno 12 milionů korun. Podobná částka je určena na sport a tělovýchovu. Více než dva miliony korun mají podpořit cestovní ruch.

tabulka

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Policista roku 2023

11:44 Policie ČR: Policista roku 2023

V průběhu dnešního večera proběhl na Pražském hradě již 24. ročník prestižní ankety POLICISTA ROKU. …