Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?

17.11.2016 22:00

Institut pro veřejnou správu Praha, státní příspěvková organizace Ministerstva vnitra, pořádal ve svém vzdělávacím středisku v Benešově ve dnech 10. a 11. listopadu 2016 mezinárodní vědeckou konferenci s názvem „Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?“.

Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?
Foto: Institut pro veřejnou správu Praha
Popisek: Konference Quo Vadis, vzdělávání ve veřejné správě?

Záštitu nad konferencí převzala náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce sociálního, zdravotnického a právního zabezpečení, bezpečnostního výzkumu a projektového řízení Monika Pálková, která také konferenci zahájila. Ve svém úvodním příspěvku vyzdvihla úlohu vzdělávání při budování kvalitní veřejné správy a nutnosti přizpůsobovat se změnám: „Na měnící se svět i na měnící se míru bezpečnosti v něm, tedy musíme reagovat i změnou systému vzdělávání, jeho obsahu, metod, forem, didaktiky a náplně. Vzdělání tedy v širokém slova smyslu chápu jako neustále živý a možná i mírně neklidný organismus.“

V úvodním bloku slavnostního zahájení vystoupili dále například náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký, prezidentka Asociace institucí vzdělávání dospělých Jana Brabcová nebo předseda Svazu tajemníků městských a obecních úřadů Jaromír Zajíček.

Na odpoledním společném jednání zaznělo šest klíčových příspěvků zaměřených na moderní trendy ve vzdělávání dospělých, vzdělávání ve služebních a správních úřadech a vzdělávání příslušníků bezpečnostních sborů.

Druhý den byla konference rozdělena do tematických sekcí Vzdělávání ve veřejné správě, Vzdělávání manažerů a Vzdělávání v oblasti vnitřní bezpečnosti. V jednotlivých sekcích byl vytvořen dostatečný prostor pro diskusi, vzájemné sdílení zkušeností a hledání odpovědí na otázku položenou v názvu konference.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 30

19:02 ČEZ číslo týdne: 30

30 zemí světa staví, plánuje nebo projektuje jaderné reaktory.