SSHR nakoupila 16 milionů roušek a dalších 7 druhů ochranných pomůcek

02.09.2020 13:10

SSHR vypsala v polovině června 35 dílčích zakázek na 11 druhů ochranných pomůcek. Šlo například o respirátory třídy FFP3 a FFP2, roušky, filtry, ochranné štíty, brýle, zdravotnické rukavice, návleky, čepice nebo rychlotesty. Správa podepsala už 8 kupních smluv na dodání ochranných pomůcek.

SSHR nakoupila 16 milionů roušek a dalších 7 druhů ochranných pomůcek
Foto: SSHR
Popisek: SSHR

První smlouvu na dodání 2800 ks filtrů do dýchacích polomasek podepsala SSHR se Sigmou Výzkumným a vývojovým ústavem koncem července 2020. Následovalo uzavření smlouvy se společností BATIST Medical, která dodá do rezerv návleky na obuv (356 600 ks) a také jednorázové vyšetřovací rukavice (21 631 600 ks). Zakázku na dodání výtěrových setů (200 300 ks) vyhrála společnost Winner Group. Ochranné brýle (256 200 ks) pak dodá Správě státních hmotných rezerv společnost TARGO PROMOTION PRAHA. A o dodávku ochranných štítů (167 130 ks) se postará firma GRD servis.  Celkem 16 205 900 ks roušek dodá do rezerv společnost DispoMask Czech.

„Český výrobce DispoMask se zároveň zavázal ke stoprocentní obměně. To znamená, že když tyto roušky nebudou do 15 měsíců od dodání použity, například během pandemie, tak nám je všechny vymění za nové,“ upřesnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Naposledy se podařilo vysoutěžit dodání zdravotnických čepice (144 600 ks) od společnosti SINOPORT.

„Co se týče zakázky na respirátory třídy FFP3, tak tam došlo ke zdržení kvůli námitkám. Ty jsme vypořádali, komise vybrala vítěze a nyní běží zákonná 15denní lhůta na případné podání námitek. U nových zakázek budeme postupovat s využitím všech forem výběrového řízení, zejména JŘBU,“ doplnil předseda SSHR Pavel Švagr.

Pokud jde o převody přebytků ochranných pomůcek ze stran některých resortů, příslušné zápisy u převodu příslušnosti hospodaření by měly být podepsané do 31.8. 2020. Teprve poté bude následovat fyzické převzetí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

11:44 ČSÚ: Domácnosti vodou nadále šetří, v průmyslu její spotřeba mírně roste

Češi v roce 2023 denně spotřebovali v průměru téměř 87 litrů vody, což bylo o zhruba tři litry méně …