Slovenští policisté se učí od českých

22.03.2015 15:19

Na Slovensku nově vznikají antikonfliktní týmy policie.

Slovenští policisté se učí od českých
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté, ilustrační foto

První tři desítky slovenských policistů se proškolily v rámci základních specializačních kurzů členů antikonfliktních týmů. Kurzy se uskutečnily v únoru a v březnu tohoto roku v Košicích a v Bratislavě. Jedná se o pilotní projekt, po ročním vyhodnocení se slovenští policisté rozhodnou, zda ho rozšíří i do všech ostatních krajských policejních ředitelství.

Českými lektory byli Mgr. Jitka Jurásková ze Střední a Vyšší policejní školy MV v Holešově a kpt. Mgr. Martin Koryčanský, koordinátor antikonfliktního týmu z Policejního prezidia České republiky. „Český antikonfliktní tým má za sebou více než 1700 bezpečnostních opatření a jsme na naše policisty velmi hrdí. Naše zkušenosti jsme předali čtyřem polským vojvodstvím a Dolnímu Sasku. Velmi se těším na další výměnu zkušeností i se slovenskou policií a pevně věřím, že pilotní projekt bude úspěšný,“ dodal kpt. Martin Koryčanský.

Ředitelka Stredné odborné školy Policajného zboru Košice pplk. Lucie Vargové na zahájení kurzu pozvala i českého ředitele pořádkové policie plk. Martina Hrinka a slovenského plk. Josefa Olekszyho. „Jsme rádi, že můžeme slovenským kolegům předávat poznatky z oblasti antikonfliktních týmů, se kterými máme po deseti letech působení již bohaté zkušenosti. Těšíme se také na společné nasazování těchto týmů v rámci mezinárodních spoluprací,“ dodal plk. Martin Hrinko.

Po vzoru českého antikonfliktního týmu bude slovenský působit v civilním oděvu s reflexní vestou žluté barvy a některými prostředky na osobní ochranu. Reflexní vesta vychází z původního vzoru českých vest, jediný rozdíl je v umístění jmenovky policisty pod služební odznak na přední levé straně vesty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…