TA ČR: Jižní Korea a Česká republika společně ve výzkumu a inovacích

08.01.2017 9:01

Vzájemnou spolupráci agentur obou zemí, podporujících výzkum, vývoj a inovace, si obě země prověřily v třetím kole programu DELTA, vyhlášeném TA ČR 27. dubna 2016.

TA ČR: Jižní Korea a Česká republika společně ve výzkumu a inovacích
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

„Spolupráce Technologické agentury ČR s Jižní Koreou má pro nás zásadní význam“, zaznělo z úst předsedy Technologické agentury ČR (TA ČR) Petra Očka 19. prosince 2016 úvodem setkání s představiteli tří korejských institucí – pana Kim Hong Ju, ředitele divize rozvoje průmyslových technologií korejského ministerstva obchodu, průmyslu a energetiky MOET a pana HyunJin Cha z Úřadu strategického plánování téhož ministerstva, pana Kim Jung Wooka, zastupujícího korejský institut pro průmyslovou technologii KIAT a pana Kang Woo Lee z Korejského hodnotícího institutu průmyslové technologie Keit. Tyto tři instituce jsou pilíři podpory korejského výzkumu, vývoje a inovací. Obě země – Česká republika i Jižní Korea – se výrazně zajímají o Průmysl 4.0 a pečlivě studují například německé systémy „smart factory“. Jižní Korea věnuje také velkou pozornost politice výzkumu a hodnocení úspěšnosti jeho podpory.

Vzájemnou spolupráci agentur obou zemí, podporujících výzkum, vývoj a inovace, si obě země prověřily v třetím kole programu DELTA, vyhlášeném TA ČR 27. dubna 2016. Po prvních dvou kolech, zaměřených na Vietnam, provincie Číny a Taiwan, byl program DELTA vyhlášen na spolupráci výzkumných institucí a firem Jižní Koreje a České republiky. Z třinácti přihlášených projektů jich bylo vybráno šest, měly by být dokončeny v průběhu tří let.

20161219 100618

Hosté se zájmem sledují prezentaci programů Technologické agentury ČR

Z diskuse s hosty vyplynulo, že pro TA ČR je velmi zajímavý korejský přístup k technologickému plánování a budování infrastruktury pro moderní technologie. Hosté se zajímali o filosofii a zacílení všech devíti programů TA ČR, v budoucnosti hodlají své programy podpory výzkumu a vývoje více specifikovat. Nelze vyloučit, že některé z kol programu DELTA se opět zaměří na Jižní Koreu. Jak připomenul Josef Vrbenský z MPO, možným tématem by mohl být právě Průmysl 4.0 nebo infrastruktura pro výzkum a vývoj. 

Předseda TA ČR Petr Očko pozval korejské hosty k účasti na akcích sítě evropské sítě agentur TAFTIE, které v roce 2017 TA ČR předsedá. Vzhledem k tomu, že korejská agentura KIAT je důležitým zahraničním partnerem TAFTIE, je možné, že se s korejskými experty setkáme 22. června 2017 v Praze na výroční konferenci TAFTIE nebo 22. listopadu 2017 v Bruselu na Policy Forum TAFTIE. Jedním z námětů k diskusi by mohl být scénář EU k výzkumu a vývoji do roku 2050.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…