Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT nabídne v rámci dne otevřených dveří komentované prohlídky

15.10.2016 9:40

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Praze pořádá dne 11. listopadu 2016 Den otevřených dveří v rámci mezinárodní akce Dny pasivních domů 2016. V Buštěhradě, kde UCEEB sídlí, se návštěvníci mohou těšit na komentovanou prohlídku od 13.00 nebo 15.00 hodin.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT nabídne v rámci dne otevřených dveří komentované prohlídky
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

V rámci prohlídky se zájemci mají možnost dozvědět o fungování energeticky efektivních budov, materiálech využitých při výstavbě pasivních domů a jejich testování nebo o projektech, na kterých výzkumné týmy pracují. Vidět tak mohou např. solární simulátor - zařízení, které obsahuje lampy mající spektrum záření blížící se slunečnímu záření dopadajícímu na zemský povrch, Moisture Guard – systém pro kontinuální monitoring vlhkosti uvnitř v dřevěných konstrukcích, Envilop – návrh řešení lehkého obvodového pláště panelového typu na bázi dřeva a mikroelektrárnu WAVE – výroba elektřiny a tepla z biomasy.

Je to jedinečná příležitost pro ty, kteří se chtějí zeptat odborníků na cokoliv, co je o pasivních domech a energetických úsporách zajímá, a na vlastní oči se přesvědčit, jak taková energeticky efektivní budova zaměřující se na obnovitelné zdroje energie, chytré sítě, materiály pro renovace a stavbu inteligentních budov vypadá a funguje.

„Pokud byste rádi viděli unikátní projekty, špičkové vybavení nejmodernějších laboratoří a zažít atmosféru vědeckého prostředí, pak byste měli využít tuto jedinečnou příležitost k návštěvě našeho centra,“ dodává Lukáš Ferkl, ředitel UCEEB.

Prosíme zájemce o návštěvu UCEEB ČVUT o registraci do středy 9. listopadu prostřednictvím e-mailu na sekretariat@uceeb.cz, nebo v události na Facebooku.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 123 studijních programů a v rámci nich 464 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2016 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 501 – 550. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 201. - 250. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. - 200.

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov je samostatným ústavem ČVUT v Praze. Sdružuje fakulty stavební, strojní, elektrotechnickou a biomedicínského inženýrství s cílem přirozeně sladit výzkumné aktivity zabývající se trvale udržitelnou výstavbou a úspěšně uvádět jejich výsledky do praxe. UCEEB je odezvou na jednu z nejvýznamnějších současných priorit Evropské unie zaměřenou na optimalizaci energetických úspor v budovách a vzniklo díky podpoře Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace MŠMT, který je financován EU a státním rozpočtem České republiky. Více na www.uceeb.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…