V Londýně se uskutečnila konference Českého rozhlasu a BBC

20.06.2018 8:07

Na význam veřejnoprávních médií se zaměřila konference s titulem Truth & Power, kterou uspořádal Český rozhlas společně s BBC. Stěžejním tématem diskuzí odborníků z význačných evropských mediálních institucí byla budoucnost veřejnoprávních médií. Konference se také zabývala digitalizací rozhlasového vysílání.

V Londýně se uskutečnila konference Českého rozhlasu a BBC
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Formou panelových diskuzí se konference zaměřila na roli médií a především rozhlasu za posledních téměř sto let, digitalizaci rozhlasového vysílání a budoucnost veřejnoprávních médií. Diskutovanými tématy bylo mimo jiné postavení veřejnoprávních médií ve společnosti a jejich financování, politické tlaky, využití nových médií v tradičním rozhlasovém prostředí i nutnost rozdílného přístupu k mladší generaci posluchačů. Klíčovým prvkem pro budoucí vývoj veřejnoprávních médií byla jmenována svoboda projevu.

„Role veřejnoprávních médií je v dnešní době zcela nezastupitelná. Současný svět opět rozděluje řada konfliktů a krizí, které přesahují regionální měřítko a stávají se globálním problémem. Význam médií veřejné služby, které dobře plní své poslání, tak obecně nabývá na významu a aktuálnosti,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Konference konající se v sídle BBC v Londýně se zúčastnilo více než sto zástupců evropských mediálních organizací. Jako řečníci vystoupili například bývalý dlouholetý ředitel BBC World Service sir John Tusa, prezident Rádia Svobodná Evropa Thomas Kent, ředitelka organizace Reportéři bez hranic Rebecca Vincent, ředitel Reuters Institute David Levy nebo prezident Evropské vysílací unie Jean-Paul Philippot.

Konferenci uspořádal Český rozhlas a BBC ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Spojeném království a Evropskou vysílací unií.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…