VLS: Brdská lesní pedagogika v sedle kola

26.06.2016 15:13

Sešlo se celkem 17 dětí a dospěláků, kteří chtěli shlédnout krásy Brd pod vedením zkušeného lesníka. „Cílem naší výpravy byla výstava loveckých trofejí u Padrťských rybníků. Než jsme ale k rybníkům na kolech doputovali, zastavili jsme na mnoha zajímavých místech brdských lesů,“ popsala vedoucí oddílu Trojlístek Strašice.

VLS: Brdská lesní pedagogika v sedle kola
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

První zastávkou byla bývalá hájovna Amerika, následoval lovecký zámeček Tři Trubky s přilehlou vodní elektrárnou, kde Václav Spousta seznámil návštěvníky s historií těchto staveb. Po dvou soutěžích, které si pro děti připravila lesní pedagožka, byla celá výprava připravena pokračovat dál v cestě serpentýnami „na Kočky.“ Zde se po výšlapu cyklisté zastavili u jedné ze tří nově opravených studánek, jejichž obnovu Václav Spousta inicioval. Tato nesla vznešené jméno „Vladařská“.„Náš průvodce nás stihl i za jízdy upozorňovat na zajímavosti okolí a seznamovat nás s prací lesníka, a proto asi nikoho nepřekvapí, že následujícím záchytným bodem byl lapák na kůrovce a následně trojnožka s trusníkem. U lapáku jsme byli obeznámeni s důležitým zápisníkem zvaný lesnický deník a porostní mapou,“ uvedla Petra Večeřová.

Pak ale výpravu již čekal náročný výstup na Padrtě do cíle jejich výpravy. Na výstavě loveckých trofejí návštěvníky jejich průvodce provedl areálem, poučil o bodovém systému hodnocení trofejí a osvětlil popis jednotlivých částí jeleního paroží. Lesní pedagožka Petra Večeřová měla pro děti připravené zábavné i poučné soutěže a hry, které je velmi zaujaly. Po krátké procházce po hrázi rybníka čekala výpravu už jen cesta domů s jednou dlouhou zastávkou na opečení buřtů.

„Děkujeme lesníkovi Václavu Spoustovi a lesní pedagožce Petře Večeřové za nádherně prožitý den,“ dodala vedoucí oddílu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Pro sídlo správy chráněné krajinné oblasti Soutok zvítězila nabídka města Lanžhot

16:46 AOPK ČR: Pro sídlo správy chráněné krajinné oblasti Soutok zvítězila nabídka města Lanžhot

Zároveň byly shromážděny nabídky vhodných míst a objektů pro umístění Domu přírody Soutoku.