Politolog Zbořil u Tachecí: Odporné a slizké VV? Ano, skupinová hloupost

04.04.2012 22:21

Proč se politolog Zdeněk Zbořil vyhýbá analýzám Věcí veřejných? Dělá to prý z důvodu duševní hygieny. Přestává ho to totiž po roce a půl bavit. Když Miroslav Kalousek nazval VV odpornými a slizkými, měl podle Zbořila tak trochu pravdu.

Politolog Zbořil u Tachecí: Odporné a slizké VV? Ano, skupinová hloupost
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Politolog Zdeněk Zbořil

Odporný a slizký partner, tak nazval Věci veřejné ministr financí Miroslav Kalousek. „Ono to bylo expresivní, ale trochu to odpovídá skutečnosti,“ míní politolog Zdeněk Zbořil.

„Ani politologové neanalyzují VV. Nedělají to však z důvodu, že by o to nikdo nežádal, ale z důvodu duševní hygieny,“ dodal ve Faktech Barbory Tachecí.

Vše k rozvíjející se vládní krizi sledujeme ZDE

Podle Zbořila to všechny přestává po roce a půl už bavit, na to moderátorka Tachecí zúčastněně dodala, že politologové nejsou jediní, koho to nebaví.

Zbořil mentalitu Věcí veřejných označil za „skupinovou hloupost“. „To není, že se někdo neumí chovat v politice, nemá zkušenosti nebo nemá intelekt. Tady se to koncentrovalo dokonce do jedné skupiny lidí uvnitř strany,“ vysvětloval.



Peake je nejlepší

Tachecí vzápětí ale vyzdvihla Karolínu Peake, která se podle ní jeví jako člověk, který by mohl „dál táhnout VV“. „Tam je docela možné, že se budou dělit na Peakovce a Bártovce,“ dal jí za pravdu Zbořil. Odmítl však, že Peake by si stála za svým názorem, a připomněl, že na grémiu hlasovala pro odchod z vlády.

Jak by si Zbořil tipnul, že akce s odchodem VV z vlády skončí? „No řekl bych, že do vytracena. … Proč by se poslanci hrnuli do předčasných voleb? Můžou dostávat apanáže, výhody a platy.“

S nadsázkou tak naznačil, že při současném nápadu se slučováním ministerstev by se to ale mohlo hodit. „Třeba to budou ta ministerstva, kde sedí VV. Pak by to mělo logiku,“ dodal.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…