Hejtman: S obálkovou metodou jsem se za 35 let nesetkal

30.04.2012 18:44

Hejtman kraje Vysočina a předseda zdravotní komise Asociace krajů Jiří Běhounek nevěří, že se v nemocnicích používá „obálková metoda“ k zajištění kvalitnější péče. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu se vyjádřil se i k problematice zřizování urgentních příjmů a o dalších rekonstrukcích v nemocnicích na Vysočině.

Hejtman: S obálkovou metodou jsem se za 35 let nesetkal
Foto: c-m-t.cz
Popisek: Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina

Hejtman Běhounek působí jako koordinátor zdravotní problematiky také v rámci asociace. Otázku urgentních příjmů by si měl podle něj každý kraj rozhodnout podle svých potřeb. Na Vysočině prý „zvítězil názor, že by v každé nemocnici mělo být jedno místo, kam by mohl přijít každý pacient, u kterého se objeví nějaká změna. A tím je právě urgentní příjem.“

Dalším tématem debaty byla možnost zaplacení specialisty, která by umožnila odstranit současný „obálkový systém“. Hejtman Běhounek však zpochybnil, že by taková praxe v nemocnicích existovala. „Působil jsem 35 let jako ortoped a nikdy jsem nezažil, že by existovala obálková metoda,“ prohlásil rezolutně.

Jak po volbách?

Blíží se krajské volby, které pro hejtmana znamenají obhajobu pozice. Sociální demokraté na Vysočině vládnou v menšinové radě za podpory KSČM. Běhounek však odmítá, že by o jejich podporu stáli. „Nedomluvili jsme se s komunisty,“ tvrdí. Sociální demokraté prý oslovili obě demokratické strany, ODS i KDU- ČSL. Jenže ani jedna ze stran neměla zájem s ČSSD spolupracovat. „Tak jsme sestavili menšinovou radu a čekali jsme, kdo nás podpoří,“ podotkl. A podpořili je komunisté.

To je podle hejtmana zcela regulérní postup. „Musíme hledat takové řešení, které získá podporu,“ myslí si hejtman. Na dotaz, co si myslí o Bohumínském usnesení, které přímou koaliční spolupráci s KSČM zakazuje, však odpověděl, že „Bohumínské usnesení je jasné a platí.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

860 tisíc Ukrajinců v EU. Někteří je chtějí vrátit

18:04 860 tisíc Ukrajinců v EU. Někteří je chtějí vrátit

Česko stojí před otázkou, zdali následovat některé evropské země a vyslyšet volání Kyjeva o pomoc s …