Já a IZIP? Vždyť jsem ho pomáhal rušit, divil se v ČT poslanec Šnajdr

10.09.2012 21:45

Poslanec ODS Marek Šnajdr se zúčastnil diskusního pořadu HydePark v České televizi, kde vysvětloval svůj negativní postoj k daňové reformě, i své působení ve správní radě VZP. Vyjádřil se i k tématu zdravotnických poplatků, které jsou podle něj dnes lidmi akceptovány a i kritici uznávají, že zdravotnictví pomohly.

Já a IZIP? Vždyť jsem ho pomáhal rušit, divil se v ČT poslanec Šnajdr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Šnajdr

Nejprve odpovídal na otázky týkající se stranické rebelie poslanců ODS a trval na tom, že jejich nesouhlas s daňovým balíčkem, který v minulém týdnu zásadní vládní předlohu smetl ze stolu, neměl žádné postranní motivace a šlo skutečně pouze o nižší daně. Následně řekl, že na návrhu mu vadila především jeho nekoncepčnost. Prý bylo zřejmé, že účelem je pouze zalepení rozpočtových děr. „Chybělo pár miliard, tak hledali dvacet položek, kde by se to dalo získat,“ popsal zrod vládního návrhu.

Lidé už si na poplatky zvykli

Přibližně v polovině pořadu od jednoho z televizních diváků padl dotaz na Šnajdrův názor na kauzu elektronických zdravotních knížek IZIP, neboť Všeobecná zdravotní pojišťovna, kde Šnajdr působí jako předseda správní rady, se po vlně kritiky rozhodla projekt pozastavit. Šnajdrovi se do ožehavého tématu evidentně nechtělo, neboť se pozastavil nad tím, jak souvisí s daněmi. Pak poznamenal, že je podle něj velmi zajímavé, že se právě nyní, když kritizuje vládu, začaly tahat různé „démonické konstrukce“.

Vzápětí se však ohradil proti tomu, aby byl s projektem IZIP spojován. Sám prý má vůči němu výhrady. „Byl jsem jeden z těch, kteří zařídili, že jsme se z IZIP mohli vyvázat,“ namítl. Jako předseda správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny prý prosazoval, aby VZP od projektu odstoupila.

Následně byl tázán na svou roli ve VZP a honorář, který za předsedání správní radě pobírá. Šnajdr k tomu pouze řekl, že každá práce by podle něj měla být odměněna. „Já trávím prací pro VZP hodně času a v právním státě by práce měla být honorovaná,“ uzavřel otázku.

Poté se dostal i k tématu regulačních poplatků ve zdravotnictví, které však už prý zdaleka není tak ožehavé, jako když byly zaváděny. „Regulační poplatky už jsou běžné,“ prohlašuje poslanec. Lidé si podle něj na jejich placení zvykli a dnes už proti nim nikdo neprotestuje, ani se nad nimi nepozastavuje.„A i jejich kritikové přiznávají, že českému zdravotnictví pomohly,“ zhodnotil někdejší bouřlivé politické téma.

On sám však příliš sympatií sledujících diváků nezískal, v tradičním hlasování mu 95 procent z nich udělilo „palec dolů“, plusové body mu poslalo pouze 5 procent diváků.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Byl byste pro, aby měli cyklisti SPZ?

Cyklisti jsou všude a dost často bohužel nedbají pravidel silničního provozu. Už víckrát se mi ale stalo, že udělali nějaký přestupek a vlastně jim to projde, protože je nemáte jak identifikovat, i když je třeba natočíte nebo je zachytí nějaká kamera. Neměli by mít na kole něco, podle čeho půjdou id...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…