Starosta Valašského Meziříčí si na billboard nechal přimalovat tykadla

07.10.2012 12:10

Ve Zlínském kraji se objevily billboardy, na kterých mají politici tykadla. Nechali si je tam v rámci kampaně přimalovat sami kandidáti. Informuje server iDnes.cz.

Starosta Valašského Meziříčí si na billboard nechal přimalovat tykadla
Foto: top09.cz
Popisek: Jiří Částečka, starosta Valašského Meziříčí

Jedním z tykadlových politiků je starosta Valašského Meziříčí a kandidát do Senátu Jiří Částečka (ODS). „Byl to spontánní nápad. Není ani můj ani nový,“ řekl serveru iDnes.cz.

Kampaň chtěla nějak oživit

Plakáty s jeho portrétem a přimalovanými tykadly se na Zlínsku objevily teprve před pár dny. Podle starosty Valašského Meziříčí je taková kampaň vtipná. „Politik je jednou veřejná osoba a měl by se smířit s tím, že ho lidé vidí třeba s tykadly,“ myslí si Částečka.

Tykadla politikům poprvé přimaloval Roman Smetana z Olomouce před volbami v roce 2010. Za poškození cizí věci se dostal do vězení. Částečka celou kauzu považuje za nešťastnou.

Reakce na tykadla na starostovi Meziříčí byly prý jen pozitivní. „Kampaň chtěla nějak oživit a nakonec život sám je dost těžký a smutný, tak proč si neudělat srandu,“ dodal Částečka na serveru iDnes.cz.

Původně si měli lidé domalovat kandidáty sami

Starostův tým chtěl původně k snadno dostupným plakátům nalepit všechny kandidáty a na provázky tam pověsit fixy. Lidé by si tak politiky mohli domalovat sami. Od nápadu ale agentura upustila, protože nemohla odhadnout reakce ostatních politiků. Dalším důvodem byly fixy, které by pracovníci nestíhali doplňovat.

"Tykadlový fenomén se dá dobře využít, je za ním příběh toho autora. Kdo si je namaluje dobrovolně, vzkazuje, že má větší nadhled než ti, kteří Smetanu odsoudili," vysvětlila na serveru politoložka Eva Lebedová.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

19:50 Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

Sociální demokracie se snažila zrušit registraci koalice ČSSD pro volby do Evropského parlamentu. Zk…