Fakulta nechtěla debatu prezidentských kandidátů, tak diskutovali v baru

18.11.2012 19:30

Kandidáti na prezidenta Přemysl Sobotka, Jiří Dienstbier, Jana Bobošíková a Vladimír Dlouhý museli debatu se studenty přesunout z Filozofické fakulty do baru v centru Prahy. Děkan je totiž na poslední chvíli odmítl. Informuje o tom server iDNES.cz.

Fakulta nechtěla debatu prezidentských kandidátů, tak diskutovali v baru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

"V baru jsem ještě žádnou kampaň nevedl," komentoval to Dlouhý. V samotné debatě zmínil jednu věc, která by podle něj neměla ve školní výchově chybět. "Měla by se učit orientace ve financích a v politice," řekl prezidentský kandidát. Sobotka zmínil, že ho trápí, jakým způsobem se v českých školách učí historie.

"Já jsem se dozvěděl, že se to učí jen do roku 1945 a že trochu chybí výklad historických dat 1948, 1968 a 1989,“ řekl.

Do výuky podle něj patří i takové věci jako úcta ke stáří, to že se při hymně sundavá čepice a že se stojí v pozoru. Sobotka je zklamaný z toho, že si vícekrát všiml, že to někteří lidé nedodržují.

Dienstbier v této souvislosti zavzpomínal na humorný moment z listopadu 1989, kdy policisté na demonstraci zmlátili studenty, což urychlilo pád komunistického režimu. "Vždy, když se začala zpívat hymna, policisté se postavili do pozoru a lidé si tak mohli aspoň trochu oddychnout," řekl studentům Dienstbier. Rebelie proti bývalému režimu se účastnil jako jeden ze studentských vůdců.

Bobošíková v debatě prezidentských kandidátů zdůraznila, jaký vidí rozdíl mezi školou a rodinou. "Rodina vychovává, škola učí. Jsou to děje příbuzné, ale různé. Nechci, aby mým dětem škola vštěpovala jakoukoli ideologii," řekla Bobošíková.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…