Deník: Děkan VŠE Ševčík bojuje s fotovoltaikou. A sám prý...

22.04.2013 8:25

Ekonom Miroslav Ševčík na jedné straně bojuje proti fotovoltaickým elektrárnám a na druhé straně je sám předsedou představenstva průmyslové společnosti TOMA Otrokovice, která má na svém pozemku malou fotovoltaickou elektrárnu. Všímají si toho Novinky.cz.

Deník: Děkan VŠE Ševčík bojuje s fotovoltaikou. A sám prý...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Miroslav Ševčík

Právě fotovoltaika a obnovitelné zdroje energie jsou často pojmy, které pravicové politiky a ekonomy nadzdvihávají ze židle. O to víc překvapivé je, podle Novinek.cz, zjištění, že někteří, kteří s fotovoltaikou verbálně bojují, ve skutečnosti do solární technologie sami investovali. Novinky.cz uvádějí hned dva příklady.

Jde i o děkana Národohospodářské fakulty VŠE, člena Liberálního institutu a Strany svobodných občanů Miroslava Ševčíka. Ten se prý proti fotovoltaice vymezoval často. Například v roce 2010 v médiích uvedl, že „nastavení některých ekonomických parametrů podpory takzvaných obnovitelných zdrojů je ukázkovým příkladem zneužití rozumu mocných“. Podle něho je podpora obnovitelných zdrojů typickým příkladem politické korupce a zneužití politické moci.

Předsedou dozorčí rady společnosti je pak Ševčíkův kolega, ekonom Jiří Schwarz, předseda Liberálního institutu a bývalý děkan Národohospodářské fakulty VŠE. Schwarz prý zase před lety lobboval za prolomení těžebních limitů v severních Čechách.

Ševčík se brání

Miroslav Ševčík se prý hájí tím, že v případě společnosti TOMA Otrokovice nejde o solární firmu. „Společnost má asi dvacet činností. Zlomek jejích činností je, že na svých pozemcích a budovách má solární panely. V žádném případě to není solární firma,“ řekl Právu. Jeho postoj k fotovoltaice prý zůstává stejný. Novinky.cz však dodávají, že fotovoltaickou elektrárnu TOMA Otrokovice s výkonem 1572 kW lze najít i na stránkách Energetického regulačního úřadu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…