Sídla parlamentu budou o středečním svátku tradičně zpřístupněna

05.05.2013 12:18

Sídla obou komor parlamentu budou o středečním státním svátku tradičně otevřena veřejnosti. Lidé tak budou moci na Den vítězství zavítat na místa, která jinak znají jen prostřednictvím televizních záběrů.

Sídla parlamentu budou o středečním svátku tradičně zpřístupněna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

V malostranských palácích Poslanecké sněmovny a Senátu si budou moci prohlédnout i reprezentační sály a další prostory, v nichž se projednávají a schvalují zákony.

Hlavní jednací síň, reprezentační sály, zasedací místnosti a kanceláře některých výborů Sněmovny si budou moci zájemci prohlédnout od 09:00 do 16:00. Sněmovními budovami lidi provedou pracovníci Pražské informační služby, kteří je seznámí s architektonickými zajímavostmi, historií a s současným využitím prostor. Prohlídka bude trvat zhruba hodinu.

Prohlídky v Senátu začnou i skončí o hodinu později a umožní návštěvníkům zhlédnout i prostory, které jsou během standardních víkendových prohlídek nepřístupné. Kromě jednacího a slavnostního sálu, Rytířské a Audienční síně budou moci lidé navštívit i výstavy v barokním Valdštejnském paláci. V Mytologické chodbě je expozice věnovaná příběhu českých Židů v době nacistické okupace, ve výstavní síni jsou pak práce budoucích designérů ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.

Sídla parlamentu mají den otevřených dveří pravidelně dvakrát ročně. Další bude 28. října. Loni si o říjnovém svátku prohlédlo horní komoru 2300 lidí, do dolní komory jich přišlo 1100. Před rokem do Sněmovny zašla 8. května zhruba tisícovka lidí, v Senátu jich bylo na 2500.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno, čtk

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

21:50 Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

Plukovník Ivo Zelinka byl hostem podcastu Čestmíra Strakatého. A řeč byla o ruské válečné propagandě…