A další aféra kolem Zemana. Už se vyjádřili Kalousek, Chovanec, Komárek, Gazdík, Štěch i Hamáček

26. 1. 2016 12:42

Prezident Miloš Zeman se na besedě s občany v Tišnově dopustil dalšího ze svých kontroverzních výroků, kterého si jako první povšimly právě ParlamentníListy.cz. Je samozřejmé, že takovýto výrok nenechali bez povšimnutí politici napříč stranickým spektrem.

A další aféra kolem Zemana. Už se vyjádřili Kalousek, Chovanec, Komárek, Gazdík, Štěch i Hamáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Na setkání Miloše Zemana s občany v Tišnově se jeden z přítomných zajímal, jakým způsobem se lze zbavit premiéra Bohuslava Sobotky.

Zeman odpověděl: ,,Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje - je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby." A vzápětí dodal: ,,A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje kalašnikov.“

„Vpravdě státnická rada. Zvlášť teď, v době hysterických bojůvek, které si hrají na ‚vlasteneckou domobranu‘, k nezaplacení,“ uvedl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

S reakcí přišel i poslanec Martin Komárek (ANO). „Z čistě logického hlediska má pan prezident pravdu. Měl však pro pořádek dodat, že tyto dvě možnosti platí i pro něj a pro všechny svobodné politiky, kteří nechtějí odstoupit,“ uvedl.

„Nevkusné žerty o použití zbraní vůči představitelům státu jen přilévají olej do ohně,“ konstatoval na svém twitterovém účtu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). 

Svou reakci připojil na sociální síti i ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD). „Po podpoře extremismu a fašizace společnosti Zeman veřejně připouští atentát na předsedu vlády. Má meze, za které není ochoten zajít?“ zeptal se. 

„Jsem zděšen a šokován. Doufám, že se ze strany pana prezidenta jednalo pouze o nejapnou legraci, která jeho úřadu není hodna,“ uvedl pro server Novinky.cz Petr Gazdík (STAN). Více čtěte ZDE.

„Odmítáme výroky prezidenta republiky Miloše Zemana, ve kterých se prezident při veřejné debatě nevkusně vyjádřil o použití zbraní vůči předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi. Jsme přesvědčeni, že podobné výroky ústavních činitelů, jakkoli snad myšlené a řečené v nadsázce, jsou zcela nepřijatelné a nevhodné. Pouze narušují politickou kulturu a komunikaci mezi ústavními činiteli a mohou přispívat ke zvyšování napětí a nenávisti ve společnosti. Úkolem všech představitelů státu musí být naopak maximální snaha zamezit šíření chaosu a strachu, které v současné migrační vlně stále častěji vyvolávají xenofobové a rasisté. Toho nedosáhneme nevkusnými výroky, ale jen společnou intenzivní prací a přinášením odpovědných řešení problémů, kterým naše země a občané čelí,“ uvedli ve společném prohlášení předseda Senátu Milan Štěch a předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (oba ČSSD). 

Hlavy státu se následně zastal jeho mluvčí Jiří Ovčáček. „Pan prezident již drahná léta na dotazy občanů nespokojených s politickou situací nebo s konkrétním politikem apeluje, aby lidé chodili k volbám. Jako bytostný demokrat proto pan prezident včera hovořil o tom, že demokratická možnost je jen jedna – svobodné volby. A to platí pro všechny politiky,“ uvedl s tím, že pohoršené a hysterické reakce některých z nich jsou z tohoto hlediska mimořádně pokrytecké.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

18:51 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola sepsal…