Ani náhodou! V Británii rezolutně odmítají francouzský plán s uprchlíky

30.08.2016 20:14

Britská ministryně vnitra Amber Ruddová dorazila do Paříže, aby zdejší politiky přesvědčila, že opravdu nemají uprchlíky z Calais hromadně posílat do Británie. Především si ministryně vnitra nepřeje, aby do Británie hromadně přicestovali uprchlíci z tábora zvaného Džungle. Kvůli uprchlíkům mezi Francií a Velkou Británií narůstá napětí. Informuje o tom server britského deníku The Guardian.

Ani náhodou! V Británii rezolutně odmítají francouzský plán s uprchlíky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

Francouzský exprezident Nicolas Sarkozy, jenž by se v roce 2017 rád znovu stal prezidentem, volá po tom, aby Francie pouštěla uprchlíky z Calais do Velké Británie. Současná dohoda mezi oběma zeměmi Le Touquet přitom říká, že Britové mohou provádět hraniční kontroly už v Calais, takže si mohou pečlivě vybírat, koho pustí do země.

Francouzi navrhují, aby vznikl hotspot, z něhož by uprchlíci mohli být posíláni domů, pokud se svými žádostmi neuspějí, nebo rovnou do Británie, jestliže by splnili podmínky pro udělení azylu v této zemi. Britská strana něco takového absolutně a neodvolatelně odmítá. „Toto je absolutně nepřijatelné. Paní ministryni je absolutně jasné, že žadatelé o azyl hledají bezpečí, ale toho se jim dostane hned v první bezpečné zemi, do které vstoupili. Jde o standardní mechanismus, kterého se budeme i nadále držet,“ zdůraznil zdroj z ministerstva vnitra.

Celý text v angličtině najdete zde.

Nicolas Sarkozy však má i nadále za to, že by uprchlíci z Calais měli být odesláni do Británie, protože se do této země opravdu chtějí dostat. Jen proto se hromadí v Džungli v Calais, kde jsou nuceni žít v hrozných podmínkách. A Francie musí řešit problémy, které by za jiných okolností musela řešit sama Británie. Tak ať je tedy ostrovní království opravdu samo řeší a rozhodne si na vlastním území, komu udělí azyl a koho odmítne.

Naplňuje se tak varování britského expremiéra Davida Camerona, že případným odhlasováním odchodu Velké Británie z EU mohou být ohroženy některé bilaterální dohody Spojeného království s dalšími zeměmi.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…