Babiš jako Gottwald. Strategie k ovládnutí země se prý za 68 let v podstatě nezměnila

27.02.2016 11:41

Paralelu mezi současným děním a děním předcházejícím 25.únoru 1948 nachází podnikatel Radomil Bábek v článku, který zveřejnil server Svobodné fórum.

Babiš jako Gottwald. Strategie k ovládnutí země se prý za 68 let v podstatě nezměnila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Příznivci komunistů uctili památku "Vítězného února" na hrobě Klementa Gottwalda zpěvem Internacionály

Stejně jako tehdy, i nyní se společnost tváří, že je vše v nejlepším pořádku. Pamětníci a historikové však popisují nástup komunistů podobně. Taky nebylo vše hned zakázáno, taky se nejhorší komunistická zvůle projevila až za mnoho měsíců či let. Také komunisté pracovali s plíživým a nenápadným omezováním a ovládnutím společnosti.

Celý text je ZDE

Podařilo se jim to prý celkem snadno. „Pozavírali, zkorumpovali nebo jinak umlčeli své nejsilnější soupeře – církev, intelektuální elity, sedláky a podnikatele. Proti všem těmto skupinám použili stejný scénář. V případě sedláků a živnostníků masívní propagandou přesvědčili veřejnost, že sedláci a živnostníci jsou paraziti, kteří kradou, šidí zákazníky i stát a bohatnou na úkor ‚prostého lidu‘. A že je tedy nutné proti nim tvrdě zakročit,“ tvrdí Bábek.

Vyvolat nepřátelství tzv. pokrokové veřejnosti se prý komunistům povedlo mimo jiné proto, že ovládli veškeré sdělovací prostředky. „Všude se psalo a říkalo jen to, co oni chtěli a potřebovali. Navíc, komunisté ovládli také policii, justici a všechny státní úřady. A začali postupně, a často nenápadně, měnit právní prostředí země,“ píše dále Bábek.

A kde vidí paralelu současného dění s únorem 1948? „Vláda vytváří ve společnosti nepřátelské nálady, tedy rozděluje společnost. Živnostníci jsou paraziti a společně s malými podnikateli kradou, šidí zákazníky a neplatí daně. Ve velké části sdělovacích prostředků se píše a říká jen to, co vládnoucí garnitura chce či potřebuje, a nepíše se tam nic, co by mohlo vrchnost poškodit. Rychlým tempem přibývá různých zákazů a příkazů, které nenápadně dělají z občana nesvéprávného jedince. Naopak zásadní zákony jsou psány tak, aby byly ohebné a aby je státní moc mohla použít, když to bude potřebovat. Je založeno podhoubí hrozeb a strachu z různých sankcí a pokut,“ poznamenává Bábek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…