Babiš na vládní tiskovce ukazoval na Topolánka a Vondru. Kvůli nim prý budeme muset platit

09.04.2014 17:54

Stát nakonec dá nemocnicím slíbené dvě miliardy jako náhradu za výpadek příjmů způsobený zrušením poplatku za hospitalizaci. Dnes se na tom dohodla vláda s tím, že miliardu na tento účel získá stát z prostředků Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Na krátkém setkání s novináři po svém jednání to dnes oznámili členové vlády.

Babiš na vládní tiskovce ukazoval na Topolánka a Vondru. Kvůli nim prý budeme muset platit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Pokutu ve výši více než půl miliardy korun, kterou dostal Úřad vlády za kauzu ProMoPro, podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) zřejmě úřad zaplatí z rozpočtové rezervy.

Viníkem kauzy ProMoPro jsou podle Babiše jednoznačně tehdejší premiér Mirek Topolánek (ODS) a tehdejší vicepremiér Alexandr Vondra (ODS). „Asi to zaplatíme z rezervy státního rozpočtu, dáme to z levé kapsy do pravé,“ uvedl Babiš, který si posteskl, že lidi, kteří to způsobili, nelze už nyní nijak postihnout. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) k tomu podotkl, že žádný z pracovníků, kteří měli výběrové řízení, za nějž dostal Úřad vlády pokutu, na starosti, už na úřadu nepracuje.

Nulová varianta v případě nemocnice sv. Anny nepřipadá v úvahu

Vláda se také zabývala složitou situací v nemocnici sv. Anny v Brně. Materiál, týkající se tohoto problému, předložil společně vicepremiér pro vědu Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) spolu s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem a ministrem školství Marcelem Chládkem (oba ČSSD). Ohledně této problematiky se ministři dohodli, že nesmí skončit „nulovou variantou“. Zmínění členové vlády mají nominovat své zástupce do jednotlivých orgánů, které by měly rozklíčovat složitou a nestandardní situaci, která v brněnském zařízení panuje.

Vláda také zamítla zaručit firmě ČEZ minimální výkupní cenu elektřiny, což byla podmínka energetického gigantu k jeho rozhodnutí jadernou elektrárnu v Temelíně dostavět. Podle premiéra se nyní vládě nikdo nemůže divit, když odmítá dát jakýkoliv typ státní záruky po zkušenosti, kterou učinila s podporou solární energie. Podle Sobotky je navíc nyní situace na trhu s elektřinou maximálně nepředvídatelná.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…