ČSSD před volbami lhala, upozorňuje známý právník

07.01.2014 12:25

Předvolební slib ČSSD, že zabrání vyplacení miliardových náhrad církvím, byla lež. V článku pro ParlamentníListy.cz na to upozorňuje právník Zdeněk Koudelka. A ptá se, zda šéf ČSSD Sobotka a místopředseda Zaorálek za předvolební lhaní vyvodí zodpovědnost.

ČSSD před volbami lhala, upozorňuje známý právník
Foto: repro YouTube.com
Popisek: doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.

Anketa

Jste rádi, že pravděpodobně vznikne Sobotkova vláda složená z ČSSD, ANO a KDU-ČSL?

15%
85%
hlasovalo: 9523 lidí

„Sociálně demokratická ideologie, která je po opuštění marxismu založena na úctě k právní jistotě a zachování základních práv, kam patří i ochrana majetkových práv, skutečně nemůže jednostranně mocensky zrušit platné zákonné nároky potvrzené smlouvami mezi státem a církvemi, pokud chce zůstat sociální demokracií,“ píše Koudelka. Podle něj mají komunisté pravdu v tom, že sobotkovské vedení ČSSD není schopno dostát svému předvolebnímu slibu, na který lákalo voliče. „To, že je nemožné tento slib realizovat v právním státě, bylo jasné již před volbami. Šlo o předvolební lež,“ míní Koudelka.

V této souvislosti připomíná bývalého maďarského premiéra Ference Gyurcsányho a jeho výrok, kterým komentoval předvolební sliby své strany maďarských socialistů: „Lhali jsme ráno, večer i v noci.“ Gyurcsány musel nakonec odstoupit. „Nesl politickou odpovědnost ne za přiznání lhaní, ale za lhaní samotné,“ tvrdí Koudelka.

Závěrem pak dodává: „Kdo a jak ponese odpovědnost za předvolební lživé sliby dané sociální demokracií v době předsedy Bohuslava Sobotky a místopředsedy pověřeného tvorbou volebního programu Lubomíra Zaorálka?“

Zdeněk Koudelka je členem ČSSD. V březnu 2012 jej tehdejší prezident Václav Klaus navrhl na soudce Ústavního soudu. V dubnu téhož roku ale v tajném hlasování získal jen 29 hlasů z celkem 71 hlasujících senátorů.

Na přelomu let 2012/2013 se podle informací Lidových novin podílel na přípravě zejména aboličního článku kontroverzní amnestie Václava Klause.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…