ČSSD se drží Merkelové a Obamy, což v Česku není moc populární, píše americký novinář Erik Best

9. 1. 2017 21:20

Sociální demokraté to mají v Česku těžké. Politici této strany si vytkli za cíl držet se liberální agendy, kterou prosazují především končící prezident USA Barack Obama a německá kancléřka Angela Merkelová. Jisté signály ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka z téže strany však naznačují, že se dosud nejsilnější vládní partaj může začít chovat jinak, až se úřadu prezidenta USA ujme Donald Trump.

ČSSD se drží Merkelové a Obamy, což v Česku není moc populární, píše americký novinář Erik Best
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Novinář a politický analytik Erik Best

„ČSSD je v nevýhodě oproti takřka všem ostatním českým politickým stranám, protože se rozhodla držet poměrně úzce liberální agendy inspirované Obamou a Merkelovou, což není u většiny českých voličů příliš populární,“ píše Erik Best na svém webu fleet sheet.

Sociálním demokratům prý příliš nepomáhá ani skutečnost, že nejsou jednotní. Zatímco možný příští volební manažer ČSSD Tomáš Prouza nepochybuje o zprávách bezpečnostních služeb USA, podle nichž americké volby ovlivnili ruští hackeři, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v pořadu Václava Moravce konstatoval, že se mu to celé zdá jaksi podivné. Tajné služby USA podle jeho názoru nedělají to, co mají, místo toho se zřejmě snaží oslabit nastupujícího prezidenta Trumpa.

Celý komentář Erika Besta najdete zde.

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se k celé kauze raději moc nevyjadřuje. Možná si tím nechává pootevřená dvířka právě směrem k Donaldu Trumpovi. Možná také jde o úlitbu českému prezidentovi Miloši Zemanovi.

„Jde pouze o snahu ČSSD usmířit si Miloše Zemana? Akceptuje strana konečně vidinu Trumpova prezidentství? Bude připravena zmírnit svá vyjádření a pracovat spolu s Trumpem na zlepšení vztahů s Ruskem?“ ptá se v závěru Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Bašta před Vánoci varuje: Bude hůř. Když jsme inkvizitorské neziskovky nezastavili doteď, začnou se roztahovat ještě více. Bude ještě více nepřátel, dezinformátorů, agentů Kremlu...

6:24 Jaroslav Bašta před Vánoci varuje: Bude hůř. Když jsme inkvizitorské neziskovky nezastavili doteď, začnou se roztahovat ještě více. Bude ještě více nepřátel, dezinformátorů, agentů Kremlu...

V závěru roku lidé často bilancují a rozmýšlejí, co nás čeká v roce příštím. Někdejší diplomat v Rus…