Erdogan si ten naivní "puč" možná zorganizoval sám, aby upevnil moc. Toto k nočnímu dění koluje sociálními sítěmi

16.07.2016 9:12

Pokus o státní převrat v Turecku nedopadl. Turecká armáda chtěla převzít moc v zemi, bezpečnostní složky však zasáhly a moc prezidenta Erdogana je upevněna. Co na to říkají čeští politici a osobnosti veřejného dění?

Erdogan si ten naivní "puč" možná zorganizoval sám, aby upevnil moc. Toto k nočnímu dění koluje sociálními sítěmi
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan

„Události v Turecku mi teď, z těch informací, které jsou a vzhledem k tomu, jak rychle se podařilo puč zastavit, spíše přijdou jako akce false flag. Erdogan teď získá absolutní moc, opozice nepípne,“ myslí si zastupitel hlavního města Prahy Patrik Nacher (ANO). 

Podle jeho názoru nyní bude mít Erdogan vše dovolené a puč se stane záminkou pro přitvrzení. „Nevím, působí to divně, puč otočený za pár hodin, je buď neuvěřitelně naivně a amatérsky připraven, nebo, jak píšu výše,“ pochybuje Nacher.

„Jedno je jisté. Turecko se do EU nedostane,“ podotýká k tomu publicista a dřívější spolupracovník Mirka Topolánka Martin Schmarcz.

Advokátka Klára Samková okomentovala celou událost s humorem sobě vlastním. „Turecko – asi pokus o převrat. Asi mosty přes Bospor zablokovaný tanky, asi z armády tvrdí, že chtějí ochránit demokracii a lidská práva a erdoganisti asi tvrděj totéž. Na zahraničních serverech včetně Reuteru chaos. Že by zafungovala moje kletba? Hmmm,“ podotkla.

Předseda Svobodných Petr Mach se k situaci vyjádřil pragmaticky. Dle svých slov doufá, že žádný chorý mozek v Bruselu nebo v Paříži nenapadne v Turecku vojensky intervenovat, jako se to stalo před pěti lety, když se rozhodli sesadit Kaddáfího v Libyi a občanská válka tam trvá dodnes. „Tuhle situaci si musí vyřešit Turci sami,“ uvedl. „Česká vláda by měla nabídnout pomoc Bulharsku s ostrahou hranic – jako jsme loni pomáhali Maďarsku a Slovinsku, když stavěli plot proti vlně nelegálních migrantů,“ dodal. Závěrem popřál Turkům, aby celou situaci zvládli bez krveprolití.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…