Film Příběh kmotra se možná premiéry nedočká. Rodina zavražděného Mrázka podává stížnost

13.10.2013 6:58

Nový český film Příběh kmotra měl původně závěrem října vejít do českých kin. Nyní mu ale hrozí, že bude zakázán. Na filmový štáb se totiž obrátil právní zástupce rodiny zavražděného podnikatele Františka Mrázka, jenž se stal předobrazem hlavního hrdiny filmové látky. Na skutečnost upozornil server iDnes.cz.

Film Příběh kmotra se možná premiéry nedočká. Rodina zavražděného Mrázka podává stížnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednu z hlavních rolí obsadil Ondřej Vetchý

Rodina Mrázka od tvůrců filmu požaduje, aby v jeho úvodu zdůraznili, že se jedná o fikci, nikoli realitu. „V opačném případě bude klient nucen učinit další právní kroky a žádat mimo jiné zákaz promítání, či odstranění fiktivních scén, spolu s finančním odškodněním," sdělil filmařům advokát rodiny Milan Hulík.

Dle jeho slov rodině vadí zejména to, že divák údajně může po zhlédnutí filmu nabýt pocit, že skutečný Mrázek nechal zabít třicet lidí. V souvislosti s těmito vraždami je ale ve filmu zmiňován filmový hrdina Vedral, nikoli Mrázek.

Producent: Snad je to bouře ve sklenici vody

„Ve spojení se slovy 'film podle skutečných událostí' je zcela bezpředmětné, zda je jméno hlavní osoby změněno či nikoli, neboť veřejnost postavu filmu vnímá jako skutečnou postavu a spojuje si ji se zesnulým (Mrázkem), kdy je takto film prezentován," dodal Hulík pro iDnes.cz.

Postoj rodiny překvapil producenta filmu Davida Raucha. „Ve filmu se striktně držíme toho, že všechny postavy mají smyšlená jména. Kmotr tam přece není jako skutečný Mrázek, ale jako neexistující Vedral," uvedl. Dopis nyní mají v rukou jeho právníci, kteří připravují odpověď. „Doufám, že to premiéru filmu neohrozí. Nechci nic předjímat, ale spíš to považuji za bouři ve sklenici vody," míní.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…