Guvernér ČNB Singer si loni vydělal 3,5 milionu korun

27.03.2014 14:02

Miroslav Singer si ve funkci guvernéra České národní banky za loňský rok vydělal 3,47 milionu korun čistého. Oproti předešlému roku to je ale o 224 tisíc korun méně. Pohoršila mu nová solidární daň pro zaměstnance s příjmy nad 100 tisíc korun měsíčně.

Guvernér ČNB Singer si loni vydělal 3,5 milionu korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Guvernér ČNB Miroslav Singer

Hrubá mzda totiž Singerovi v porovnání s loňskem vzrostla téměř o 239 tisíc korun na 4,8 milionu korun za rok. V hrubém si polepšili i ostatní členové bankovní rady, přesto se také jich dotkla nově zavedená sedmiprocentní daň. Vyplývá to z roční zprávy o výsledku hospodaření ČNB za loňský rok, kterou centrální banka zveřejnila na webových stránkách.

Ze zprávy rovněž vyplývá, že celkové mzdové náklady loni centrální bance stouply téměř o čtyři procenta na 875 milionů korun. Zaměstnanecké benefity činily 53 milionů korun.

ČNB, která ke konci roku 2013 měla 1 380 zaměstnanců, loni výrazně zvýšila zisk díky devizovým intervencím proti silné koruně. A dnes bankovní rada opět rozhodla ponechat úrokové sazby na historických minimech a pokračovat v režimu devizových intervencí s cílem udržet kurz poblíž 27 Kč/EUR. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Petruš.

Úrokové sazby drží centrální banka na historicky nejnižší úrovni již téměř rok a půl. Základní úroková sazba tak činí 0,05 procenta. K devizovým intervencím kvůli hrozbě deflace přistoupila rada loni 7. listopadu. Hlavní přínos intervencí vidí ČNB v udržení a tvorbě nových pracovních míst a zabránění ztrátám u hrubého domácího produktu, které by byly větší v případě deflace. Její krok kritizovala řada ekonomů, podnikatelů, prezident Miloš Zeman i jeho předchůdce Václav Klaus.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…