Herman a starosta z Holešovic. Lidovci ukázali, s kým chtějí dobýt metropoli

27.07.2017 17:36

Pražskou sněmovní kandidátku KDU-ČSL povede ministr kultury Daniel Herman, dvojkou bude starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Původně měli jít lidovci do říjnových voleb v koalici s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) a lídrem měl být předseda hnutí a místopředseda Sněmovny Petr Gazdík. Koaliční projekt ale zkrachoval, připomíná ČTK.

Herman a starosta z Holešovic. Lidovci ukázali, s kým chtějí dobýt metropoli
Foto: Vít Hassan
Popisek: Bývalý ministr kultury Daniel Herman na sjezdu KDU-ČSL

Na dalších místech pražské listiny lidovců budou dlouholetí zastupitelé Marián Hošek a Daniela Rázková a tlumočník a průvodce Josef Hayato Okamura, bratr lídra hnutí Svoboda přímá demokracie Tomia Okamury. Do Sněmovny se budou v Praze za KDU-ČSL snažit dostat také náměstek ministra zdravotnictví Tom Philipp, zastupitel Pavel Mareš nebo zástupci starosty Kamil Vavřinec Mareš a Vít Šolle, informovala dnes ČTK městská tajemnice KDU-ČSL Miroslava Mencová.

„Pražská městská organizace KDU-ČSL je připravena svou kandidátkou v čele s ministrem kultury Danielem Hermanem a nejoblíbenějším pražským starostou Janem Čižinským z Prahy 7 nabídnout Pražanům klidnou, pracovitou a roky prověřenou sílu, tedy jistotu volby bez rizika zklamání,“ uvedl předseda pražské lidovecké organizace, městský radní Jan Wolf, jenž kandiduje z posledního 36. místa.

Herman věří, že křesťanskodemokratická politika Prahu získá. Čižinský by se chtěl ve vysoké politice zasadit zejména o zlepšování ovzduší ve městech a o zvýšení platů ve školství nejméně o třetinu.

Lidovci minulý týden od koalice se STAN ustoupili kvůli obavám z předvolebních průzkumů. Koalice potřebuje pro vstup do Sněmovny deset procent hlasů, práh pro jednotlivé strany je jen pětiprocentní. Starostové potom odmítli nabídku vstoupit na listiny KDU-ČSL a rozhodli se, že budou kandidovat sami.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…